احیاء دو حلقه از چاه های آب مشهد با همکاری پارک علم و فناوری خراسان

مدیر عامل شرکت سازه گستر در مراسم رونمایی از پروژه سیستم احیاء ترکیبی چاه های عمیق آب با اشاره به نحوه عملکرد این سیستم اظهار کرد: این تکنولوژی تا قبل از این در اختیار شرکت های آمریکایی بوده و از دوران تحریم در اختیار ایران قرار نگرفته است که با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و دستورات مقام معظم رهبری تصمیم بر این شد تا شرکت های داخلی با همکاری مجموعه آب و فاضلاب کشور موضوع تحقیق و توسعه را دنبال نمایند و تکنولوژی بومی سازی گردد.

رضا پاسیار افزود: با همکاری پارک علم و فناوری خراسان از طرف شرکت آب و فاضلاب کشور پروژه به شرکت سازه گستر آرین پارس و یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان واگذار گردید که مشترکا پروژه را آغاز و طی دو سال به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت سازه گستر آرین پارس خاطر نشان کرد: در دو حلقه از چاه های شرکت آب و فاضلاب استان عملیات بازسازی توسط این تکنولوژی صورت پذیرفته و منجر به افزایش 60-70 درصدی بهره وری گردیده است.

وی ادامه داد: این تکنولوژی ظرفیت لازم برای کار تا عمق 300 متر را دارد و در صنایع نفت-گاز و نظامی کشور نیز می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

رضا پاسیار تاکید کرد: از شرکت نفت هم برای بازدید دستگاه به این محل رفت و آمدهایی صورت گرفته است و رایزنی هایی در این خصوص در حال پیگیری است تا انتقال این تکنولوژی به چاه های نفت کشور هم میسر شود.

وی افزود: بخش مهمی از آب مورد نیاز در صنعت کشاورزی و آب شرب مورد نیاز کشور از چاه های آب تامین می شود و سالانه ردیف بودجه بسیار زیادی از طریق ارگان هایی همچون آب و فاضلاب صرف حفر چاه جدید می شود، زیرا چاه قبلی دچار رسوب گرفتگی خواهد شد و دیگر آب دهی مطلوبی ندارد.

مدیرعامل شرکت سازه گستر آرین پارس در پایان و پیش از تست آزمایشی این دستگاه تاکید کرد: این تکنولوژی کمک خواهد کرد تا بجای اینکه از یک چاه 5 سال استفاده شود تا 30 سال از آن بهره برداری مفید صورت بپذیرد.

انتهای پیام/