در بازدید مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد از پارک خراسان عنوان شد : استفاده از توانمندی ها و دستاوردهای مرتبط با حمل و نقل شهری شرکتهای پارک خراسان در پروژه قطار شهری مشهد

به گزارش روابط عمومي و اموربين الملل پارك علم و فناوری خراسان، مهندس قاسم طاهری و هیأت همراه ایشان در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان، استفاده از توانمندی ها و دستاوردهای مرتبط با  حمل و نقل شهری شرکت های پارک خراسان در پروژه قطار شهری مشهد را ضروری و مهم دانست.

دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان در جلسه ای که پیرو این بازدید تشکیل شد با اشاره به فعالیت های گسترده شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف صنعتی خاطر نشان کرد: محصولات شركت هاي دانش بنيان ضمن برطرف کردن نيازهاي فناورانه دستگاه هاي اجرايي استان و کشور و همچنین در عرصه های بین المللی در رفع نیاز های شرکت های خارجی گام های بلندی برداشته است.

وی پروژه تدوین دانش فنی و مهندسی معکوس قطعات مکانیکی قطار شهری مشهد را یکی از ده ها پروژه شرکت های پارک خراسان در حوزه حمل و نقل کشور دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم با نیاز سنجی صورت گرفته، خدمات ارزنده ای را به قطار شهری مشهد ارائه کنیم.

در ادامه اين جلسه مهندس اكبر اميني معاون فناوري و نوآوري پارك خراسان با اشاره به اينكه رسالت توسعه فناوری در کشور بر عهده پارک های علم و فناوری کشور است اظهار داشت: از زمان تأسيس پارك خراسان تاكنون بيش از 7٠٠ شركت فناور مورد حمايت پارك قرار گرفته اند که در حال حاضر ٢٣٥ شركت فناور و مراكز رُشد در پارك خراسان مستقر مي باشند كه طبق قانون از امكانات و تسهيلات پارك بهره مند مي شوند.

وي افزود: حجم قرار دادهاي فروش محصولات فناور اين شركت ها طي دوسال گذشته به ١٥٠٠ ميليارد ريال مي رسد كه اميدواريم با پيشرفت هاي موجود و نيازسنجي بازار فروش محصولات نسبت به چند وقت اخير رُشد چشمگيري را شاهد باشيم.

مهندس قاسم طاهری نیز در این نشست گفت: قطعا استفاده از توانمندی ها و دستاوردهای حمل و نقل شهری شرکت های پارک خراسان در پروژه قطار شهری مشهد یکی از اولویت های ما در توسعه این پروژه ملی می باشد و با افتخار پذیرای ارائه دستاوردهای فناورانه شرکت های پارک در حوزه حمل و نقل شهری هستیم.

همچنین در این جلسه برخی از مدیران عامل شرکت های پارک خراسان که با قطار شهری مشهد همکاری داشتند به ارائه پیشنهادات خود در جهت تسهیل این پروژه پرداختند.

لازم به ذکر است پیش از این جلسه مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد و هیأت همراه به اتفاق برخی از مدیران پارک علم و فناوری خراسان ضمن بازدید از شرکت های کاوش صنعت، سازه گستر، آهار و ماشینهای دوار خاور توس، از نزدیک دستاوردهای فناورانه این شرکت ها را نیز مشاهده کردند.