انتخاب شرکت نیرو نماد خراسان به عنوان یکی از واحدهای نمونه تحقیق و توسعه استان خراسان رضوی در سال 96

با حضور استاندار خراسان رضوی از مدیرعامل شرکت نیرو نماد خراسان به عنوان یکی از واحدهای نمونه تحقیق و توسعه استان خراسان رضوی در سال 96 تجلیل شد .

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری خراسان ، با حضور استاندار خراسان رضوی  ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و جمعی دیگر از مسئولین و در  روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از واحدهای صنعتی و معدنی نمونه خراسان رضوی ، از مهندس محسن قدریان مدیرعامل شرکت نیرو نماد خراسان از شرکت های پارک عم و فناوری خراسان رضوی به عنوان یکی از واحدهای نمونه تحقیق و توسعه استان خراسان رضوی در سال 96 قدردانی شد .

در این مراسم، علیرضا رشیدیان ، استاندار خراسان رضوی نیز از رشد 2 درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان در سه ماهه سال جاری خبر داد و اظهارداشت: نرخ مشارکت اقتصادی استان در بهار 96 به 45.3 درصد رسیده است.

وی افزود : در بهار امسال برای نخستین بار میزان اشتغال افراد در استان به دو میلیون و 55 هزار نفر رسید و سهم خراسان رضوی از اشتغال ایجاد شده در کشور در سال 95 برابر با 16 درصد معادل 100 هزار فرصت شغلی جدید بود که بناست در سال جاری 160 هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

راضیه علیرضایی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در این مراسم اظهار داشت : حوزه صنعت و معدن و تجارت استان در سالی که گذشت، با دشواری فضای عمومی کشور بعد از تحریم ها، درگیری ها و نگرانی های اقتصادی بین المللی و فشارهایی ناشی از فضای انتخابات مواجه شد اما حوزه تولید استان و تشکلهای صنعتی، معدنی و تجاری استان کمر همت بستند تا بخشی از مشکلات را رفع کنند.

وی ادامه داد : سهم خراسان رضوی در سال گذشته از تسهیلات رونق تولید به میزان 16 هزار میلیارد تومان در کل کشور حدود 4.8 درصد بود که تا پایان سال 5.1 درصد به میزان یکهزار و 210 میلیارد تومان از این تسهیلات جذب و به واحدهای تولیدی پرداخت شد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از تولیدکنندگان نمونه در بخشهای مختلف صنعتی٬ خادمان صنعتی و پیشکسوتان حوزه صنعت و معدن خراسان رضوی با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران ٬ معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ٬ استاندار خراسان رضوی٬ نائب رئیس خانه صنعت معدن و تجارت ایران و جمعی از مسئولان استانی تقدیر شد.