بازدید رئیس پژوهشگاه نیرو و هیات همراه از پارک علم و فناوری خراسان

به گزارش روابط عمومی و امور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان ، دکتر محمدصادق قاضی زاده رئیس پژوهشگاه نیرو ، مهندس متولی زاده مدیرعامل شرکت برق خراسان و  هیات همراه از آخرین دستاوردهای پارک علم و فناوری خراسان ازجمله تست اولیه موتور سیکلت هیبریدی بازدید کردند .

‎در این جلسه دکتر محمد صادق قاضی زاده با اشاره پیشرفت های قابل توجه پارک علم و فناوری خراسان به آخرین یافته های علمی ، پژوهشی و صنعتی در پیشبرد سند ششم توسعه گفت : خوشبختانه این مجموعه به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری رشد قابل توجه ای داشته است  که وظیفه ما است و افتخار می کنیم  تا حمایت کنیم از ایده های برتر شرکت های دانش بنیانی که موفق به طراحی و ساخت آخرین تکنولوژی روز دنیا در صنایع مختلف شده اند .

‎وی افزود : شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان  اگر از ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر استفاده کنند بدون شک این پتانسیل وجود دارد که این مجموعه به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل خواهد شد .

‎رئیس پژوهشگاه نیرو اضافه کرد : ایده های شرکت های دانش بنیان در صورت ارائه نقشه را توسعه محصول از تسهیلات ویژه ای برخوار می شود که خود کمک شایانی به بخش های مختلف صنایع در کشور خواهد شد.

‎در ادامه این نشست دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارك علم و فناوري خراسان گفت : شرکت های دانش بنیان این مجموعه توانسته در تبدیل دانش به محصول و خلق ثروت ورفع نیازهای فناورانه دستگاه های اجرایی استان و کشور در صنایع مختلف گام های مهم و موثری بردارد .

‎وی با اشاره به فعالیت شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان در صنایع برق ، نفت ، گاز ، پتروشیمی و ... خاطرنشان کرد : یکی از بزرگترین کارخانه هاي داروسازی خاص کشور ( تولید فاکتور هشتم خون با روش نوترکیب ) با سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی آستان قدس رضوی با حضور مسولین کشور به بهره برداری خواهد رسید.

‎رئیس پارك علم و فناوري خراسان ادامه داد : خوشبختانه طرح های فناورانه شرکت های دانش بنیان این مجموعه توانسته است همکاری هایی را با پالایشگاه های کشور ، وزارت خانه ها ، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی داشته باشد .

‎دکتر سید حسن علم الهدایی با بیان اینکه یکی از معضلات کشور بحث آلودگی های زیست محیطی است خاطر نشان کرد : آلودگی هوای کشور علی الخصوص در کلان شهرها میلیاردها دلار به دولت تحمیل می کند که این مهم باید مورد توجه مسولین قرار گیرد که می شود با جایگزین کردن خوردروها و موتور سیکلت های هیبریدی درصد قابل توجهی از این آلایندگی ها را کاهش داد .

‎در ادامه مهندس اکبر امینی معاون فناوری و نوآوری پارک خراسان گفت : تکمیل زنجیره فعالیت های توسعه فناوری یکی از رسالت های اصلی پارک های علم و فناوری کشور است .

‎وی همچنین کمک به  افزایش ثروت در جامعه از طریق توسعه اقتصاد دانش محور ، تجاری سازی نتایج تحقیقات و تحقق ارتباط بخش های تحقیقاتی، تولیدی و خدماتی ، کمک به جذب دانش فنی وسرمایه های داخلی و بین والمللی و حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های کوچک و متوسط را از جمله اهداف پارک علم و فناوری خراسان برشمرد .

‎مهندس امینی اضافه کرد : در حال حاضر235 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری خراسان مستقر هستند که تسهیلات پرداختی دو سال اخیر  به این شرکت  ها 1500 میلیارد ریال می باشد .

‎معاون فناوری و نوآوری پارک خراسان در پایان اظهار داشت : طرح توسعه کمی و کیفی زیارت امام رضا (ع) ، پروژه پژوهشی طراحی و ساخت کمپرسور هوای ابزار دقیق و پروژه تدوین دانش فنی و مهندسی معکوس قطعات مکانیکی قطار شهری مشهد از جمله فعالیت ها و همکاری های اخیر این مجموعه با سایر دستگاه ها می باشد .