بازدید مدیرکل مخابرات استان و معاونان ایشان از پارک علم و فناوری خراسان

مهندس سالاری مدیرکل مخابرات استان به اتفاق هیأت همراه ایشان از جمله معاون تجاری سازی، مدیر اداره طراحی و بهینه سازی شبکه موبایل، مدیر سیستم های مخابراتی از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور حوزه ICT بازدید کردند.

در این بازدید ابتدا از زیرساخت و تجهیزات دیتاسنتر پارک و سپس شرکت های فناور بهپویان، اکسیر رایانه صبا، حسیب و پیمان خطوط شرق بازدید شد و طبق توضیح تخصصی و حوزه کاری شرکت ها، زمینه همکاری بین این شرکت ها و مخابرات استان شکل گرفت.

در نشستی در ادامه این بازدید، مهندس هنگوال مدیر فناوری اطلاعات پارک  به بیان شرح حال جامعی از وضعيت پارک و مشکلات آن درخصوص زیر ساخت ها و امکاناتی از قبیل تلفن، اینترنت، افزایش پهنای باند و کیفیت باند و همچنین حل مسئله آنتن دهی موبایل پرداخت و اصلاح اين موارد راجهت سرويس دهي بهتر به شركت هاي فناور در اولویت درخواست های خود قرار داد.

معاون پشتیبانی فناوری پارک به ارائه اطلاعاتی درخصوص پارک و مراکز رشد و شرکت های زیرمجموعه آن پرداخت و گفت با تعامل بیشتر پارک و مخابرات بی شک می توان انتظار همکاری های سازنده ای برای دو طرف داشت که هم پارک و شرکت های فناور آن و هم مخابرات از ان بهرمند خواهند شد.

مهندس سالاری مدیرکل مخابرات استان پس از بازدید از دیتاسنتر پارک و توانمندی شرکت های فناور آن در حوزه های گوناگون برای کمک به بخش دیتاسنتر پارک و زیرساخت هان آن قول مساعد داد و با تأکید بر راه اندازی نسل 4.5 تلفن همراه و ایجاد این بستر برای پارک نوید یک اینترنت پرسرعت و عاری از مشکلات گذشته را داد.

مهندس سالاری در ادامه از معاونین خود خواست در جهت تأسیس پهنای باند مورد نیاز شرکت ها و دیگر موارد درخواستی از سوی پارک اقدام شده و از شرکت های دانش بنیان حاضر در جلسه برای همکاری بیشتر در جهت تعمیر تجهيز و رفع معضلات مخابرات و بردهای مخابراتی و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی دعوت به همکاری کرد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن ابراز خرسندی از بازدید مدیرکل مخابرات و همکاران ایشان از پارک علم و فناوری خراسان طی توضیحاتی ،سطح فنی و دانشی شرکت هاي فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری را در حوزه ICT بیان کرده و وجود مهارت ها و تخصص های گوناگون در این شرکت ها را مزیتی بسیار ارزشمند برشمرد.

ایشان در ادامه گفت: وجود جوانان خلاق و کارآفرین در حاین مجموعه ها برای همه استان یک افتخار است که ما سعی بر آن داریم با تأمین زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز برای آن ها فضا را برای فعالیت بیشتر و بهینه تر آنان آماده کرده و به همین منظور از مخابرات استان خواستار تأمین زیرساخت ها و امکانات لازم برای برآورده کردن انتظار این شرکت ها هستیم.

دکتر سید حسن علم الهدایی به یک تعامل بسیار سازنده و برد برد بین پارک علم و فناوری و مخابرات استان اشاره کرد و گفت: توان فنی و دانش ارزشمند و فناوری های به روز شرکت های دانش بنیان ما می تواند برای تأمین، تجهیز و تعمیر زیرساخت ها و قطعات گوناگون بستر مخابرات استان یک مزیت و فرصت بوده و همین طور همراهی و تأمین زیرساخت های مخابراتی از قبیل تلفن، اینترنت و موبایل برای این شرکت ها از سوی مخابرات گامی در جهت نیل آن ها به اهداف بلندشان در حوزه فناوری خواهد بود.