بازدید مدیر عامل شرکت اِکوراس قزاقستان (ECORAS_K LTD) از پارک علم و فناوری خراسان رضوي

به گزارش روابط عمومي و اموربين الملل پارك علم وفناوري خراسان ، در اين جلسه كه با حضور دکتر سيدحسن علم الهدایی، رئيس پارک علم و فناوری خراسان رضوي و جمعی ديگر از مدیران پارک صورت گرفت ، بولنخان آخمت، مدیر عامل شرکت اکوراس به همراه آقای الکساندر استبلوسکی، معاون فنی شرکت اِكوراس در زمینه هاي نيروگاهي و آغاز همکاری هاي مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.   

در ادامه آخمت گزارشی فنی از سیستم منحصر به فرد شرکت اِكوراس عنوان كرد و با تاکید بَر اينکه در حال حاضر این سیستم در تمام کارخانه های بزرگ کشور قزاقستان و بسیاری از نیرو گاه های بزرگ روسیه و چند کشور دیگر پیاده سازی شده است و مصرف سوخت را به طرز چشمگیری کاهش داده است .

در این جلسه توافق شد تا ثبت اختراع محصول در ایران انجام شود و نسبت به استقرار این  شرکت قزاقستانی در پارک علم و فناوری خراسان رضوي و تست محصول در بعضی از کارخانه ها و نیروگاه ها در مشهد اقدام شود.  

همچنين آخمت مدیر عامل شکرت اکوراس در مصاحبه با خبرنگار امور بین الملل پارك خراسان رضوي  ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در پارک ، از ظرفیت بالای ایران برای همکاری در زمینه پروژه های نیروگاهی سخن گفت و ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر نسبت به ثبت و استقرار شرکت در ایران اقدام شود.

لازم به ذكر است شرکت اکوراس در آلماتی قزاقزستان در زمینه بهینه سازی سوخت کارخانجات و نیروگاه ها فعالیت دارد كه سیستم منحصر به فرد این شرکت با عنوان "سیستم های آماده سازی و بهینه سازی سوخت مایع و گازی" دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمله بازده 99.7%، صرفه جویی در مصرف گاز از 5 تا 15 درصد و مصرف نفت از 10 تا 30 درصد و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن، 2 تا 5 برابر از حد معمول می باشد.