بازدید و تمجید رئیس جمهور از سامانه سیبنا در مراسم رونمایی از طرح های دانش بنیان برتر کشور

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان ، با حضور رئیس جمهور و تعدادی از وزرا و اعضاء کابینه دولت  ، مراسم رونمایی از طرح های دانش بنیان برتر کشور با  هدف تقدیر و تشکر از تلاش شرکت های دانش بنیان و معرفی طرح های اجرایی برگزار شد .

در این مراسم یکی از 30 طرح دانش بنیان برتر کشور ، سامانه سیبنا (  شرکت دانش بنیان اتوماسیون اداری حسیب یکی از شرکت های پارک علم و فناوری خراسان )  بود که در نمایشگاه ارائه آخرین دستاوردهای علمی ، پژوهشی و فناورانه  شرکت های دانش بنیان ، برای کلیه بازدید کنندگان تجهیز شده بود ؛ رئیس جمهور ضمن بازدید از طرح سامانه سیبنا ،  با بررسی اجزاء و قابلیت های این سیستم  آن را مورد تمجید قرار دادند .

علاوه بر رئیس جمهور ، سایر اعضاء کابینه همچون دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش ، چیت چیان وزیر نیرو ،  نهاوندیان مسئول دفتر ریاست جمهوری ، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست نیز از این سامانه بازدید نموده  و بالاتفاق بر لزوم انتقال تجربه این امر به سایر دستگاههای اجرایی کشور تأکیدکردند .

لازم بذکر است از مزیت های برجسته طرح سیبنا می توان به شفاف سازی منابع و مصارف سازمان ( ایجاد سازمان شیشه ای ، افزایش سلامت اداری) ، افزایش سطح مشارکت کارکنان در مدیریت منابع و مصارف  سازمان ، افزایش بهروری سازمانی (زمان ،کیفیت ، هزینه) ، ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای اجرای بودجه ریزی عملیاتی ، اجرای اصل عدم تمرکز در عین تمرکز و خارج شدن سازمان از قائم به فرد بودن اشاره کرد .

شایان ذکر است در پایان این مراسم ، مدل مفهومی IPABS که سیبنا اولین تجربه کشور در پیاده سازی آن محسوب می شود  ، مورد بررسی و تحلیل کارشناسان قرار گرفت .