قائم مقام مرکز رشد فناوری های فرهنگی پارک خراسان خبر داد : برگزاری دوره های تخصصی ایده پروری در سال 96

به گزارش روابط عمومي وامور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان ، امیر صراف قائم مقام مرکز رشد فناوری های فرهنگی پارک خراسان با اشاره به برگزاری دوره های تخصصی ایده پروری در سال 96 افزود : با مشارکت دانشگاه امام رضا (ع ) 5 دوره ایده پروری تخصصی را در سال  96 برگزار خواهیم کرد تا بتوانیم نیازهای فناورانه حوزه فرهنگی را مرتفع سازیم .

وی ادامه داد : توانمند سازی ستاد مرکز رشد در حوزه منتورینگ و توسعه کسب و کارهای ایده محور با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله برنامه های مرکز رشد فناوری های فرهنگی در سال آینده می باشد .

قائم مقام مرکز رشد فناوری های فرهنگی با اشاره به آغاز فعالیت مرکز رشد خاطرنشان کرد : مرکز رشد فناوری های فرهنگی در اسفند 92 تاسیس شد که اولین مرکز رشد حوزه فناوری های نرم در کشور محسوب می شود .

صراف گفت :  در حال حاضر 20 شرکت فناوردر دوره های پیش رشد و رشد تکمیلی هستند و سعی بر این دارند نیاز فرهنگی جامعه را با توجه به شرایط موجود برطرف کنند.

وی افزود : مرکز رشد فناوری های فرهنگی در نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با قابلیت فروش سوغات زائر از 22 اسفند تا 30 فروردین 96 در باب الجواد حرم مطهررضوی مستقر شده و آخرین دستاوردهای فرهنگی را به زائران امام رضا (ع ) ارائه خواهد کرد .

قائم مقام مرکز رشد فناوری های فرهنگی همچنین از شرکت های آینده سازان ، پالان دوز ، اپ و مپ و سازه های فضای ساپو به عنوان شرکت های فعال در حوزه های تخصصی فرهنگی در این مرکز نام برد .

صراف خاطرنشان کرد : شرکت های مرکز رشد باید در خصوص دغدغه های فرهنگی شهر مشهد فکر کنند و بهترین محصول یا خدمات را در جهت کاهش یا برطرف کردن دغدغه ها ارائه کنند و در این بین امیدواریم مسئولین دستگاهای اجرایی استان و شهرستان ها  نیز نگاه ویژه ای به توانمندسازی ایده های شرکت ها داشته باشند .

وی در پایان با اشاره به فعالیت مرکز رشد فناوری های فرهنگی در سال 95 گفت : از دیگر اقدامات این مرکز می توان به مواردی از جمله  برتری شرکت های مرکز رشد در بین مجموعه های هم نوع در جشنواره شیخ بهایی و ایران ساخت ، انجام پروژه تشخیص صلاحیت شرکت دانش بنیان فرهنگی به سفارش ستاد فناوری های نرم و هویت ساز کشور ، رایزنی با دانشگاه امام رضا برای ایجاد ساختمان دوره شتاب ، ارتباط فعال و مستمر با ستاد فناوری های نرم و هویت ساز کشور و دریافت کمک های مالی و پشتیبانی ، برگزاری دوره ایده پروری و دریافت بیش از 1000 ایده و آموزش بیش از 800 نفر در زمینه بوم مدل کسب و کار و کسب عنوان غرفه برتر در نمایشگاه هفته پژوهش استان اشاره کرد .