برگزاری رویداد استارتاپ جاده ابریشم مشهد (Silk Road Startup) با حضور داوران بین المللی از کشورهای فرانسه، سوئد و آلمان و ایران

رویداد جاده ابریشم مشهد با حمایت پارک علم و فناوری خراسان در سالن نور با حضور بیش از 300 نفر شرکت کننده برگزار شد. در این برنامه 10 استارتاپ منتخب از میان بیش از 50 استارتاپ، ایده و کسب و کار خود را در حضور هیات داوران ارائه کردند.
هیات داوران این رویداد، متشکل از 5 داور بین المللی از کشورهای فرانسه، سوئد و آلمان به همراه آقای مهندس علی جاهدی، مدیر مرکز رشد ict پارک علم و فناوری خراسان و آقای جواد مرتضوی، قائم مقام هلدینگ سرای آسان ایرانیان بودند.
در انتهای این برنامه، سه استارتاپ منتخب با نظر هیات داوران برگزیده شدند که تیم کشمون Keshmun (بازار آنلاین و بی واسطه فروش زعفران)، از اعضای پارک علم و فناوری خراسان، حائز رتبه نخست شد.
در قسمت پایانی برنامه پس از ارائه استارتاپ ها، پنلی با موضوع "تحلیل اکوسیستم استارتاپی ایران" توسط داوران بین المللی برگزار شد.
شایان ذکر است که رویداد استارتاپ جاده ابریشم در سطح کشور به صورت مشترک، توسط تکراسا (TechRasa)، همفکر (Hamfekr) و GNP tour و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد.