به میزبانی پارک علم و فناوری خراسان ؛ برگزاری سومین نشست مدیران روابط عمومی بخش خصوصی و دولتی خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومي وامور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان، دکتر سید حسن علم الهدایی، رئیس پارك علم و فناوري خراسان در این نشست با بیان اینکه اطلاع رسانی تحلیلی و به موقع، رسالت اصلی مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان است خاطرنشان کرد: روابط عمومی ریشه در روانشناسی اجتماعی، روانشناسی اجتماعی و همچنین ریشه در دیانت دارد و این مهم باید مورد توجه مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان قرار بگیرد.

وی با اشاره به برنامه های پارک علم و فناوری خراسان در رویداد مشهد 2017 افزود:  جشنواره خواجه نصیر طوسی و همچنین گردهمایی کارآفرینان بین‌المللی ساینس‌ تک‌پلاس به میزبانی مشهد در آذر ماه سال آینده از جمله برنامه های پارک خراسان در این رویداد بین المللی می باشد.

در ادامه نشست میرزابابا مطهری نژاد دبیر انجمن روابط عمومی ایران با اشاره به مقررات روابط عمومی و ارتباطات دستگا ههای اجرایی استان افزود: برنامه ریزی ارتباطات، سازماندهی ارتباطات، بکارگماری متصدیان ارتباطات، هدایت و راهبری ارتباطات و نظارت و کنترل ارتباطات از جمله وظایف مدیران روابط عمومی می باشد.

دبیر انجمن روابط عمومی ایران اعتمادسازی، برجسته سازی، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و مدیریت افکار عمومی را از دیگر وظایف مدیران روابط عمومی برشمرد.

مطهری نژاد خاطرنشان کرد: وظایف روابط عمومی که در روزهای اوّل به ارتباط با مطبوعات محدود می شد به تدریج در حوزه های  خدمات فرهنگی، تشریفات و تبلیغات توسعه یافت.

از جمله فعالیت های سابق استاد میرزابابا مطهری نژاد دبیر انجمن روابط عمومی ایران می توان به كارشناس ارشد وزارت پست و تلگراف و تلفن ، مديركل روابط‌عمومي وزارت پست و تلگراف و تلفن (14 سال) ، مشاور وزير و مديركل روابط‌عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، دبير كميته فقر و مناطق محروم در برنامه ايران 1400 ، عضو شواري عالي برنامه‌ريزي روابط‌عمومي سازمان بازرسي كل كشور ، موسس مركز پژوهش ارتباطات دانشگاه علامه طباطبايي ، مدير مسؤول هفته‌نامه باور، مخابرات، پيام پست، خبرنامه ارشاد و مدير مسؤول مجله انجمن روابط‌عمومي ايران اشاره کرد .

در ادامه این نشست مریم نعمتی ، مدیر روابط عمومي وامور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان با اشاره به به فعالیت های پارک خراسان اظهار داشت : از زمان تاسیس پارک خراسان بیش از 600 شرکت دانش بنیان مورد حمایت قرار گرفتند که از این تعداد در حال حاضر 235 شرکت در مراکز رشد پارک و امور موسسات آن مستقر هستند .

وی افزود : مراکز رشد جامع ، ict  ، انرژی ، کشاورزی ، فناوری های فرهنگی و مراکز رشد اقماری نیشابور ، گناباد و تربت حیدریه با پرورش شرکت های فناور دانش بنیان ، فناوری های ارزشمندی را به مرحله تجار سازی رسانده اند .

مدیر روابط عمومي وامور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان همچنین روابط عمومی ها را نوک پیکان جلسات ، سمینار ها و همایش های ادارات اجرایی استان دانست و به چگونگی انجام وظیفه خطیر و مهم این بخش از سازمان به عنوان شناسنامه ای از عملکرد یک سازمان اشاره کرد.

 علی محدث ، دبیر انجمن روابط عمومی ایران شاخه خراسان هم با اشاره به انتخاب مشهد در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت : 2017 برای مشهد و مدیران اجرایی استان خراسان رضوی یک فرصت است تا بتوانیم با استفاده از این بستر با دنیا ارتباط بگیریم و ارتباطات خود را بیش از پیش تقویت کنیم .

وی افزود : به کمک روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان باید مشهد را با مختصات دینی ، فرهنگی ، سیاسی ، مذهبی ، تاریخی و توریستی به بهترین شکل ممکن برای مخاطبین به تصویر بکشیم تا مشهد 2017 کانون توجه جهان اسلام شود .

دبیر انجمن روابط عمومی ایران شاخه خراسان ادامه داد : مشهد2017 باید با رنگ و لعاب دینی و فرهنگی دیده شود و روابط عمومی ها می توانند بیشترین نقش را در این خصوص ایفا کنند تا تصویر ارزشمندی از مشهد در دید مخاطبان نقش ببندد.

لازم به ذکراست در پایان این نشست از استاد میرزابابا مطهری نژاد دبیر انجمن روابط عمومی ایران ، دکتر یاسر آسمان دره مدیر مسئول نشریه ره آورد مدیریت و مهندس سعید امیری مدیرعامل شرکت پویا راهکار پارس با اهدا هدایا و لوح سپاس تقدیر شد  و همچنین از اپلیکیشن همایش یار ویژه برنامه های اجرایی روابط عمومی ها رونمایی شد .