به ميزباني مشهد : تفاهم نامه همكاري طرح تكاپو ( توسعه كسب و كار و اشتغال پايدار ) بين وزيران كار و ارتباطات و پارك علم و فناوري خراسان منعقد شد

به گزارش روابط عمومي و اموربين الملل پارك علم و فناوري خراسان ، تفاهم نامه همكاري طرح تكاپو ( توسعه كسب و كار و اشتغال پايدار ) با حضور وزيران تعاون ، كار و رفاه اجتماعي ،  ارتباطات و فناوري اطلاعات ، استاندار خراسان رضوي ، رئيس پارك علم وفناوري خراسان و فعالان حوزه ict كشور با هدف توسعه و ايجاد هشت هزار فرصت شغلي در سالن جلسات استانداري به امضا رسيد .

در طرح تكاپو ، 23 شرکت و چهار پروژه برای ایجاد هشت هزار شغل در خراسان رضوی مشارکت دارند و در حوزه تولید محتوا، نرم افزار، صدور خدمات فنی و مهندسی، ارتقاء و توسعه کاربردی و زیر ساخت فناوری و اطلاعات در خراسان رضوی سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال خواهند کرد.

مهندس عليرضا رشيديان استاندار خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به اينكه حوزه آموزش عالی و پژوهش استان در سه سال و نیم سال گذشته توفیقات بسیار خوبی داشته است خاطرنشان كرد : فعاليت بیش از 250 شرکت دانش بنیان در استان و حجم قابل توجه سرمایه گذاری در این حوزه از سوی دولت تدبیر و امید فعال شده است و باید از این ظرفیت به وجود آمده در راستای ایجاد اشتغال استفاده شود.

وی افزود: 48 درصد از مجموع نیروهای جویای کار استان را جوانان تحصیل کرده تشکیل می دهند که باید از توانمندی های آنان برای سرعت بخشیدن به روند توسعه مناطق مختلف استفاده شود.

استاندار خراسان رضوي ادامه داد: مزیت های صنعتی، معدنی، گردشگری، خدماتی و ترانزیتی زمینه بسیار خوبی را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این استان فراهم کرده است.

لازم به ذكر است در حال حاضر  120 هزار فرصت شغلی در دولت تدبیر و امید در استان خراسان رضوي ایجاد شده است و با بهره برداری از طرح های در دست اجرا تا پایان این دولت 150 هزار فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد می شود.