درخشش شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان درهفدهمین نمایشگاه صنعت برق با تولید محصولی برای اولین بار در دنیا و قرار گرفتن در جمع پنج کشور برتر صاحب فناوری برق

شرکت کیان ترانسفو از شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان از دو محصول جدید و منحصر به فرد خود در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران رونمایی کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، یکی از این محصولات با عنوان "ترانسفورماتور با هسته 3D آمورف" برای اولین بار در جهان توسط شرکت کیان ترانسفو طراحی گردیده و خط تولید آن نیز راه اندازی شده است. این ترانسفورماتور از نوع ترانسفورماتورهای بدون تلفات می‌باشد که در کاهش تلفات و آزادسازی شبکه برق بسیار موثر است.  
آقای مهندس سوزنچی، مدیر عامل شرکت کیان ترانسفو همچنین از تولید سوئیچگیرهای GIS ردیف 145kv خبر داد که حاصل سه سال و نیم کار و تلاش روزافزون مهندسان و مختصصان شرکت کیان ترانسفو بوده و ایران را در زمره پنج کشور تولید کننده این سوئیچگیرها قرار می دهد.
آقای مهندس سوزنچی بر اهمیت ارزآوری این محصول برای کشور تاکید کردند و اعلام کردند که با تولید این محصول از خروج سالانه حداقل 180 میلیارد ریال ارز از کشور برای واردات این محصول جلوگیری می‌شود. ایشان همچنین از اشتغال زایی، فراهم شدن بستر اجرای پروژه های خدماتی و قابلیت صادرات، به عنوان دیگر مزیت های تولید این محصول در کشور نام بردند.
هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران با حضور بیش از 458 شرکت داخلی و 310 شرکت خارجی از کشورهای مختلف در محل نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است.