در نشست مشترک قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی با رئیس پارک علم و فناوری خراسان مطرح شد ؛ تسریع در توانمندسازی اقتصادی خانوارها و افراد تحصیل کرده تحت پوشش این نهاد با مشاوره وهمکاری پارک خراسان

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان، در نشست مشترک قائم مقام و معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با رئیس و برخی از مدیران پارک علم و فناوری خراسان بر تسریع در توانمندسازی اقتصادی خانوارها و افراد تحصیل کرده تحت پوشش این نهاد با مشاوره وهمکاری شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان تاکید شد.

در ابتدای این نشست دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تبدیل علم و ایده به محصول در شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: خوشبختانه شرکت های دانش بنیان و فناور پارک خراسان در صنايع نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی های نو و تجدید پذیر، کشاورزی، داروسازی و ... دستاوردهای ارزشمندی را بر جای گذاشتند و در سطح ملي و بین‌المللی نیز فعالیت می کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه توسعه اقتصاد دانش بنیان، راه نجات اقتصاد در کشور است خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی معقوله ای است که باید مسؤلین کشور  بیش از پیش به آن توجه کنند تا کشور از شرایط موجود رکود اقتصادی خارج شود.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد : شرکت های دانش بنیان پارک خراسان می توانند از افراد تحصیل کرده و متخصص تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) که خلاقیت و نوآوری هستند، با توجه به نیاز سنجی شرکت ها بهره برده و به کار نيز مشغول شوند .

حبیب الله آسوده قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: ارزیابی تاثیرات فرهنگی طرحهای اشتغال و کارآفرینی حوزه معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) بر مددجویان و افراد تحت پوشش از اولویت های اصلی این مرکز در استان می باشد.

وی افزود: سنجش اثر بخشی خدمت و کمک به معیشت  مددجویان ، اولویت بندی خدمات حمایتی و تعیین میزان اثر بخشی آنان در بهبود وضعیت مددجویان، ارائه راهبردهای نوین توانمندسازی و کاهش فقر در بین زنان سرپرست خانوار زیر 45 سال، بررسی رابطه بین ویژگی های شخصیتی مددکاران خانواده با ویژگی های شغلی آنان، بررسی اثر بخشی اجرای طرح آزمایشی محرومیت زدایی و توانمندسازی روستایی با همکاری دستگاه های متولی امر توسعه روستایی، عوامل موثر بر ازدواج مجدد پایدار و موفق در مورد زنان مطلقه و ارائه راهکارهای پیشنهادی از جمله برنامه های ما برای خانوارهای تحت پوشش این نهاد می باشد كه اميدواريم با كمك نهادي علمي ومؤثر چون پارك علم و فناوري خراسان به همه آنها دست يابيم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی همچنین ادامه داد: تعلیم و تربیت اقتصادی و ارتقای دانش اقتصادی افراد تحت پوشش نیز از دیگر دغدغه های کمیته امداد امام خمینی(ره) در سطح استان است که با ارتباطات مستمر با نهادها و سازمان ها و ارگان هایی مثل پارک علم و فناوری خراسان بر این باوریم تا با اقدامات بجا و تاثیر گذار گام های مهمی را بر رفع این موانع که بعضا به معضلات اجتماعی هم بدل می شود، برداریم.

حسین کرابی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی هم در این جلسه اظهار داشت: سال 95 بیش از 30 هزار مددجو در استان در زمینه های تخصصی (مقدماتی تا پیشترفته) آموزش دادیم که پس از قبولی در آزمون و مشاوره اقتصادی و دادن وام با بهره کم، تحت حمایت و نظارت کارشناسان قرار می گیرند که زمینه اشتغال برای خود و سایرین را فراهم می سازند.

شایان ذکر است در حال حاضر در سطح استان ۱۷۵ هزار خانوار از خدمات کلی و ۱۲۹ هزار خانوار از خدمات معیشتی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی برخوردار هستند.