كاهش آلودگي در كلانشهر ها نيازمند حمايت دستگاه هاي اجرايي از طرح هاي فناورانه حوزه حمل و نقل شركت هاي دانش بنيان است

رئیس پارک علم و فناوری خراسان كاهش آلودگي در كلانشهر ها را نيازمند حمايت دستگاه هاي اجرايي از طرح هاي فناورانه حوزه حمل و نقل شركت هاي دانش بنيان دانست .  

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل پارك علم و فناوري خراسان ، دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان در جلسه با برخي مسؤلين استان از جمله معاون عمراني استاندار خراسان رضوي ، مديركل استاندارد خراسان رضوي،مديرعامل برق منطقه خراسان با اشاره به اينكه در حال حاضر ١٠ ميليون موتور سيكلت در كشور تردد مي كنند كه حدود ٤٠٠ هزار دستگاه در مشهد وجود دارند خاطر نشان كرد : کنسرسیوم 'مرکبهای سبز' که در پارک علم و فناوری خراسان با حمایت شرکت برق منطقه ای خراسان تشکیل شده توانسته برای نخستین بار در کشور به فناوری موتورهای الکتریکی دست یابد که می تواند گام مهمی در کاهش آلودگی هوا علي الخصوص كلانشهرها بردارد .

وي همچنين با بيان اينكه فعالیت شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان در صنایع برق ، نفت ، گاز ، پتروشیمی و ديگر حوزه ها است خاطرنشان کرد : يكي از راه هاي جدي توسعه مؤسسات فناور و دانش بيان بكارگيري از متخصصان داخلي در جهت شناسايي و رفع نيازهاي فناورانه دستگاه هاي اجرايي در كشور مي باشد .

دكتر سيدحسن علم الهدايي در بخش ديگري از سخنان خود بر ضرورت توسعه جدی موسسات فناور و شرکت های دانش بنیان در کشور برای ایجاد اقتصادی دانش بنیان و قابل رقابت در بازارهای بین المللی تاکید کرد .

رئيس پارك علم و فناوري خراسان محقق شدن طرح جايگزين كردن موتورسيكلت هاي بنزيني به هيبريدي - بنزيني را حركتي ارزشمند دانست و بَر حمايت همه جانبه دستگاه هاي مرتبط با اين پروژه تاكيد كرد .

مهندس محمد مقدوري معاون عمراني استاندار خراسان رضوي نيز در اين جلسه إظهار داشت : طراحی و ساخت موتورسیکلت هیبریدی اقدام بسیار مهمی در زمینه کاهش آلودگی محیط زیست به ویژه در کلانشهرها محسوب می شود و از اين پروژه ارزشمند در چارچوب قوانين و اختيارات استانداري در جهت كمك به عدم آلودگي شهر و محيط زيست حمايت مي شود .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان هزینه تبدیل موتورسیکلت بنزینی به هیبریدی را بسیار کمتر از موتورسیکلتهای تمام برقی بيان نمود و پشتیبانی موثر نهادهای مختلف را در اجرای موفق این پروژه بسیار مهم ارزیابی کرد .

لازم به ذكر است در اين جلسه همچنين  نمايندگان ساير دستگاه هاي اجرايي مرتبط با اين طرح ، پيشنهادات و نظرات خود را مطرح كردند .

در پايان رئيس پارك خراسان و ساير مديران دستگاه هاي  اجرايي حاضر در جلسه از موتور هيبريدي - بنزيني بازديد كردند .