رئیس پارک علم و فناوری خراسان: 60 درصد ازمنتخبین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی از استان خراسان رضوی بودند

دکتر سید حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: 60 درصد از منتخبین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی از استان خراسان رضوی بودند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، در نشست خبری که ظهر امروز 4 خرداد با موضوع دستاوردهای جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی برگزار شد دکتر علم الهدایی گفت: در این جشنواره 19 طرح در بخش کسب و کار و 8 طرح در بخش فن‌آفرینان ارائه شد که در پایان چهار طرح خراسان رضوی حائز رتبه برتر شناخته شدند و در مجموع 25 درصد عناوین برتر و 60 درصد برگزیدگان از خراسان رضوی بود.
دکتر علم الهدایی در ادامه گفت: پارک علم و فناوری خراسان در جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی امسال در بخش کسب و کار طرح تولید اصلاح کننده قیر با روش پلیمریزاسیون پیشرفته مسعود علیزاده و طرح ارتقاء رتبه مجلات علمی الکترونیکی محمد عرفان حائز رتبه دوم مشترک شدند، همچنین در بخش فن‌آفرینان هم محمدعلی چمنیان از شرکت نیان الکترونیک و انوشیروان فرشیدیان‌فر از شرکت طاها قالب توس موفق به اخذ رتبه‌های اول و دوم فن‌آفرینی رشد یافته شدند.
جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی که از سال 83 شروع به کار کرده و امسال نیز دوازدهمین جشنواره در اصفهان برگزارشد.
وی افزود: این جشنواره در دو بخش مسابقه‌ای و فن آفرینی شرکت‌های نوپا و دانش بنیان برگزار شد و با توجه به اینکه سال 2017شهر مشهد به عنوان شهر فرهنگی جهان اسلام مطرح می‌شود اگر زمینه فراهم شود سال 2017 مشهد میزبان این جشنواره خواهد بود.
 شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان رضوی که در جشنواره ملی شیخ بهایی موفق به کسب رتبه‌های برتر شدند در این نشست به معرفی محصولات فناور شرکت پرداختند.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان دنا پارس آژند، مسعود علیزاده گفت: ایده شرکت ما تولید قیراصلاح شده است که کاهش تصادفات، افزایش عمر آسفالت، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی را به همراه دارد.
علیزاده افزود: یکی از مزایای طرح شرکت ما استفاده از لاستیک های مستعمل بوده است که این روش در هیچ کشوری دیده نشده است.
وی با اشاره به تجاری شدن این طرح گفت:  در حال حاضراین طرح در شیراز با مواد خارجی انجام شده است که نتیجه آن قیمت بالا و وابستگی به خارج از کشور است؛ اما ما بر اساس دانش فنی بومی این کار را انجام می‌دهیم که این امر توجه به اقتصاد مقاومتی را نیز در بردارد.
شرکت نیان الکترونیک نیز رتبه اول فن آفرینی را در جشنواره شیخ بهایی از ان خود کرده است، محمد علی چمنیان همچنین  بیان داشت: زمینه فعالیت این شرکت تولید مبدل‌های الکترونیکی است و بیشتر در حوزه مخابرات به فعالیت می‌پردازد.
شرکت طاها قالب توس دارنده رتبه دوم فن آفرینی رشد یافته جشنواره ملی شیخ بهایی می باشد که از سال 79 در زمینه تولید قالب‌های فلزی خاص شروع به کار کردیم و سال 86 اولین مبدیل حرارتی صفحه‌ای وارد شرکت شد.