Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

اریا صنعت سازه بارثاوا

عضو پارک علم و فناوری خراسان در مرکز رشد فناوری انرژی وضعیت: جاری

سهامی خاص  -  ۵۱۸۳۷  -   ۱۳۹۳/۰۳/۱۷
  ۰۵۱۳۵۴۱۴۰۱۵         info@wellheadfacility.com
رزومه | کاتالوگ | مجوزها و تقدیر نامه‌ها 

معرفی شرکتبرند: ASSB

استقرار: مرکز رشد فناوری انرژی

دوره: رشد مقدماتی

وضعیت: جاری

ایده محوری: compact تجهیزات سرچاهی

فعالیت کلیدی: در طراحی ،ساخت ،نصب ،راه اندازی ،بهینه سازی ، تعمیرات و ارایه خدمات مشاوره ای و مدیریت • -پکیج های تزریق مواد شیمیایی • -تابلوهای کنترل سرچاهی • -شیرهای قطع اضطراری • -ساخت شیر های ابزار دقیق EMS

ثبت شرکت: سهامی خاص  -  ۵۱۸۳۷  -   ۱۳۹۳/۰۳/۱۷

شناسه ملی: 14004205488

زمینه فعالیت در دسته فناوری:ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته - ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته صنعت نفت و گاز طراحی و ساخت سامانه‌ها و تجهیزات پیشرفته هیدرولیکی و پنوماتیکی

آخرین به‌روز رسانی:۱۳۹۹/۰۶/۱۶.


مدیرعامل: محمد اسماعیل پور همدانی

تلفن: ۰۵۱۳۵۴۱۴۰۱۵

فکس: ۰۲۱۴۳۸۵۵۸۷

ایمیل: info@wellheadfacility.com

سایت: http://www.wellheadfacility.com

آدرس: مشهد – کیلومتر۱۲بزرگراه مشهد، قوچان، پارک علم وفناوری خراسان رضوی، ساختمان مرکزی واحد ۳۱۳C

دستاوردها
 • تاسیس واحد فنی و مهندسی
 • تاسیس واحد فنی و مهندسی
 • تاسیس شرکت
 • ایران کد
 • محیط زیست
 • محصولات
  تابلوی کنترل هیدرولیکی سرچاهی (Shut down سیستم-بیکر پنل)
  کاربرد این تابلو در مجموعه های سرچاهی می باشد و عملکرد این تابلو ، کنترل باز و بسته شدن چاه های نفت و گاز به صورت ایمن می باشد ، زیرا همانطور که واضح است فشار سیال (گاز یا نفت) در چاه ها ، فشار بالایی بوده و فرایند باز و بسته شدن می بایست توسط فشار نیروی هیدرولیک و به صورت کاملا کنترل شده انجام گردد.در ساخت این پنل های هیدرولیکی سر چاهی می بایست کلیه عوامل ایمنی شامل رعایت حداکثر فشار هیدرولیک قابل اعمال به شیر ایمنی زیر سطحی (SSSV) ، شیر ایمنی رو سطحی (SSV) ، شیر بهربرداری (WV) و... همچنین ایجاد خط فشار جهت سنسورهای فشار (PRESSURE SWITCH)، سنسور آتش و زلزله (FUSIBLE PLUG) و... رعایت گردد. این تابلو ها که توسط من طراحی می شوند می توانند در محل هایی که دارای انرژی برق هستند و نیز در محل هایی که فاقد برق هستند ، یا تهیه و اجرای برق رسانی دارای هزینه گزافی می باشد و یا انرژی الکتریسته در این مکان ها وجود ندارد ، به کار روند . در اصطلاح به این پنل ها GAS DRIVEN PANEL گویند. این پنل ها همگی با این توانایی طراحی شده و یا خواهند شد که در محیط های دارای خاصیت انفجاری ( HAZARDUSE AREA) با وجود کلیه ادوات الکتریکی از قبیل الکترو موتور ، شیر های برقی (SOLENIOD VALVE) ، ترانسمیتر و ... بدون ایجاد شعله و یا جرقه که سبب انفجار می گردد به صورت کاملا ایمن کار خواهند کرد. در این پنل ها فشار هیدرولیکی لازم توسط پمپ هیدرولیک که به الکترو موتور متصل می باشد ایجاد می گردد. در پنل هایی که در مناطق فاقد برق می باشند انرژی لازم توسط گاز و یا هوای ابزار دقیق به پمپ هایی که با تحریک گاز (GAS/AIR/INSTRUMENT AIR DRIVEN)کار می نمایند ، رسیده و سپس توسط این پمپ ها فشار هیدرولیک ایجاد می گردد. در پنل های کنترل هیدرولیکی سر چاهی ادوات متعددی همانند رگلاتور (جهت ایجاد فشار از یک منبع فشار) ، شیر های ایمنی (جهت کنترل فشار) ، شیر های کنترلی و عملکردی همانند NEEDEL/BALVE VALVEو فیلتر ها و...استفاده می گردد. طراحی این پنل ها به گونه ای انجام گرفته و یا گرفته خواهد شد که امکان نمایش همگی فشار های هیدرولیکی را ، از طریق نشان دهنده فشار (PRESSURE GAUGE) و یا نشان دهنده های الکتریکی (ELECTRICAL INDICATOR LAMP) در آن میسر خواهد بود. در طراحی مدارات کنترلی این قابلیت وجود دارد که بتوان سیستم کنترل آن ها را بر اساس رله بیس (RELAE BASE مطابق SPC شرکت نفت) و یا PLC BASE طراحی نمود در استفاده از سیستم PLC این توانایی وجود دارد که بتوان توسط (HUMAN MACHINE INTERFACE( H.M.Iکلیه فرایند های مربوط به کنترل سیستم را مشاهده ، تغییر ، ثبت و یا ارسال به سایر مناطق دیگر نمود. با توجه به اینکه طراحی پنل ها می بایست مطابق با استاندارد های لازم صورت بگیرد لذا در طراحی این پنل ها از SPEC شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، شرکت نفت مناطق نفت خیز جنوب ، شرکت نفت فلات قاره ،شرکت نفت و گاز پارس و...همچنین استاندارد APIو BS و ASMEو NACE و IPS و ASTM و ...استفاده گردیده و خواهد شد و کلیه الزامات آن ها رعایت گشته و خواهد شد. در ساخت و طراحی پنل های هیدرولیکی سر چاهی با توجه به اینکه این پنل ها در محیط های خورنده و حاوی سلفور و نیز درصد بالای رطوبت قرار می گیرند ، انتخاب قطعات و متیریال ساخت پنل ها هم بر همین مبنا و عموما از جنس استنلس استیل ۳۰۴/۳۱۶/۳۱۶L انجام می گیرد.
  پکیج های تزریق موارد شیمیایی
  بسته های تزریق مواد شیمیایی جهت تزریق مواد مختلف به خطوط لوله و یا خطوط فرایندی تصفیه و یا پتروشیمی به کار می روند ، این بسته های تزریق موادی نظیر CORROSION INHIBITOR، متانول ، WAX ،آسفالت ، DEMULSIFIER و... را با فشار ها و دبی های متفاوت را ، به خطوط جهت محافظت از خوردگی ، یخ زدگی و یا جدا سازی آب و ... تزریق می نمایند. در طراحی این بسته های تزریق مواد ، می بایست به سایز PIPING و یا TUBING ، در ورودی و خروجی پمپ ها ، دقت نمود تا از پدیده هایی نظیر ضربه قوچ(WATER HAMMER) و یا کاویتاسیون و... جلوگیری گردد. همچنین بایستی به سایز PULSATION DAMPER و محاسبات مربوط به مقدار PRECHARGE دمپرها توجه ویژه نمود که این موارد در طراحی های من کاملا رعایت گردیده و خواهد شد. در طراحی این بسته های تزریق مواد شیمیایی ، از پمپ های مختلف ، و انواع گوناگون (پلانجری ، دیافراگمی ، تک هد ، دو هد ، سه هد و...) و نیز قابلیت های مختلفی همانند داشتن ترانسمیتر ، اختلاف سنج (DP CELL) و... می توان استفاده نمود. همچنین بسته به طراحی این بسته های تزریق و درخواست کارفرما جنس مخازن ، تعداد پمپ ها ، نشان دهنده های فشار (PRESSURE GAUGE) ، تعداد خطوط خروجی از پکیج تزریق و... قابلیت تغییر و طراحی خواهند داشت. در طراحی مدارات کنترلی این قابلیت وجود دارد که بتوان سیستم کنترل آن ها را بر اساس رله بیس (RELAE BASE مطابق SPC شرکت نفت) و یا PLC BASE طراحی نمود در استفاده از سیستم PLC این توانایی وجود دارد که بتوان توسط (HUMAN MACHINE INTERFACE( H.M.Iکلیه فرایند های مربوط به کنترل سیستم را مشاهده ، تغییر ، ثبت و یا ارسال به سایر مناطق دیگرنمود.
  شیر قطع اضطراری(LBV)
  شیر های قطع اضطراری (L.B.V) شیرهای قطع اضطراری جهت محافظت از خطوط انتقال نفت و گاز به کار می روند. این شیرها از سه جز اصلی تشکیل شده اند: - VALVE که می تواند از انواع مختلفی همچون بال ، گیت ، پلاگ و... باشد . - جز دوم ،عملگر شیر می باشد که به اصطلاح به آن (اکچویتور) ACTUATOR می گویند . - قسمت سوم که تخصص من طراحی آن می باشد و آن تابلوی کنترل هیدرولیکی - هیدرولیکی ، هیدرولیکی - پنو ماتیکی کنترل کننده ولو و اکچویتور می باشد. طراحی که توسط من انجام گرفته است یا انجام خواهد شد به این گونه می باشد که ، همواره فشار خط گاز یا نفت با یک مقدار واحد مبنا سنجیده و در صورت انحراف از مقدار مشخص شده مدارات هیدرولیکی یا پنوماتیکی عمل کرده و شیر را به سوی وضعیت بسته شدن تغییر وضعیت خواهد داد. در طراحی من در این تابلو ها همواره به این نکته توجه شده است که در صورت بروز خطا و یا هر مشکلی در کل مجموعه چه به صورت عمدی یا سهوی ولو به وضعیت تعریف شده تغییر حالت خواهد داد که به این نحوی عملکرد اصطلاحا FAIL TO SAFE گویند که می تواند یکی از دو وضعیت NORMALLY CLOSE یا NORMALLY OPEN باشد. در طراحی من در تابلوهای کنترل این قابلیت وجود دارد که بتوان این سیستم کنترل را با انواع عملگرد ها نظیر DOUBLE ACTING ،SINGEL ACTING،SPRING RETURN ،GOV و... به راحتی تطبق داد. در طراحی تابلوی کنترل L.B.V این قابلیت دیده خواهد شد که در صورت رخ دادن اتفاق غیر منتظره در هر نقطه از سایت و یا در هر نقطه دیگر ، و ورودی سیگنال (فرمان) خطر (EMERGENCR ALARM/ I/O) ، تابلوی کنترل عمل کرده و شیر را به وضعیت بسته شدن تغییر وضعیت خواهد داد. در LOOP کنترلی ادواتی نظیر رگلاتور ، آکومولاتورها (از انواعBLADDER/PISTON/DIPHRAGM) ، سلونوید ها ، BOTTLE ها ، نشان دهنده های فشار ، شیر های ایمنی (RELIFE/SAFTEY VALVE) و... استفاده می شود.
  قراردادها  آخرین اخبار