Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

خدمات نیروگاهی آهار شرق

عضو پارک علم و فناوری خراسان در مرکز رشد فناوری انرژی وضعیت: جاری

سهامی خاص  -  ۲۸۹۴۵  -   ۱۳۸۵/۱۲/۱۳
  ۰۵۱۳۵۴۲۴۱۰۰         info@aharco.com
رزومه | کاتالوگ | مجوزها و تقدیر نامه‌ها 

معرفی شرکت

شرکت دارای محصول با مجوز دانش بنیان است.

شرکت آهار از سال 1379 فعالیت خود را در عرصه اتوماسیون صنعتی آغاز نمود. در سال های آغازین به موازات انجام سایر پروژه های صنعتی در زمینه نیروگاه ها و صنایع وابسته نیز فعالیت می نمود. پس از گذشت 6 سال این شرکت تصمیم گرفت تا فعالیت های تخصصی خود در زمینه خدمات نیروگاهی را با ثبت شرکت جدیدی گسترش داده و زمینه های تخصصی و کاربردی در صنعت نیروگاهی کشور را دنبال نماید . لذا در سال 1385 شرکت خدمات نیروگاهی آهار شرق به ثبت رسید . زمینه های فعالیت و گروه های تخصصی این شرکت در شاخه های زیر دسته بندی می گردند : - بخش کنترل و حفاظت واحدهای گازی - بخش کنترل و حفاظت واحدهای بخار و سیکل ترکیبی - بخش طراحی و تولید کارتهای الکترونیکی کنترل ، حفاظت ، تحریک و ... - بخش پروژه های خاص مانیتورینگ ، Fault Recorder ، Fast recorder و .. این شرکت با استراتژی تحقیق و توسعه خود پروژه های فراوانی جهت دستیابی به دانش فنی مورد نیاز این صنعت تعریف نمود . تعدادی از این پروژه ها با حمایت های پارک علم و فناوری ، صندوق حمایت از تحقیقات و گسترش صنایع الکترونیک ایران ، تحقیقات توانیر ، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و ... به موفقیت های زیادی در زمینه رفع نیاز های صنایع نیروگاهی کشور نایل آمد. هم اینک این مجموعه به عنوان یکی از برترین شرکتهای دانش بنیان پارک علمی و فناوری خراسان شناخته می شود. جهت نیل به هدف ارائه خدمات تخصصی و دانش بنیان این شرکت تیم های تخصصی و با رویکرد علمی را درون خود به وجود آورده است. که از آن جمله تیم تخصصی طراحی کارت های الکترونیکی، تیم تخصصی کنترل توربین بخار و گاز، تیم تخصصی فرآیند آب و بخار، تیم تخصصی پردازش اطلاعات و مانیتورینگ و ... این مسیر شرکت آهار را در ارائه خدمات تخصصی و ویژه بسیار توانمند نموده است. به گونه ای که در بسیاری از پروژه های تخصصی، رقبای کمی در کشور برای خدمات ارائه شده وجود دارند. از جمله این موارد به تنها تولید کننده کنترلرهای توربین در کشور می توان اشاره نمود. در کنار بخش کنترل و اتوماسیون، تیم مکانیک نیز به وجود آمده است. تفاوت عملکرد این بخش با سایر شرکتهای فعال، رویکرد علمی تیم مذکور می باشد. به این معنی که این تیم کمتر به پروژه های اجرایی مکانیک پرداخته و بلکه بیشتر تمرکز خود را معطوف شبیه سازی و تحلیل فرآیندهای مکانیکی کرده است. تا جایی که در همه پروژه ها، این شرکت قادر است ضمن تحلیل عملکرد کنترلر، ضرایب و همچنین الگوریتم کنترلرهای موجود را نیز بهینه سازد و حتی در سیستم هایی که کنترلر وجود نداشته و یا از عملکرد مطلوبی برخوردار نمی باشد، مستقلا از طریق شبیه سازی سیستم و فرآیند، کنترلر طراحی گردد. از جمله فعالیت های این بخش از شرکت به شبیه سازی یک توربین ساخت شرکت GE در نرم افزار Matlab می توان اشاره نمود.

برند: شرکت آهار

استقرار: مرکز رشد فناوری انرژی

دوره: رشد یافته

وضعیت: جاری

ایده محوری:

فعالیت کلیدی: طراحی و تولید سیستم های کنترل نیروگاه ها،پالایشگاه ها و پتروشیمی ها

ثبت شرکت: سهامی خاص  -  ۲۸۹۴۵  -   ۱۳۸۵/۱۲/۱۳

شناسه ملی: 10380442109

زمینه فعالیت در دسته فناوری:سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک - سخت‌افزارهای الکترونیکی و رایانه‌ای مدار‌های الکترونیکی تولید اندازه‌گیری و ابزار دقیق سامانه‌های کنترل و اتوماسیون صنعتی

آخرین به‌روز رسانی:۱۳۹۸/۱۰/۰۲


مدیرعامل: محمدرضا هاتف

تلفن: ۰۵۱۳۵۴۲۴۱۰۰

فکس: ۰۵۱۳۵۴۲۴۱۶۱

ایمیل: info@aharco.com

سایت: http://www.aharco.com

آدرس: مشهد،کیلومتر۱۲جاده آسیایی قوچان،پارک علم و فناوری خراسان،ساختمان آهار

دستاوردها
 • نمایشگاه نفت
 • محصولات
  رامیار
  رامیار،اولین سیستم کنترل توربوپمپ و توربوکمپرسور فناوری کاملا بومی در صنایع تولید و انتقال نفت و گاز در ایران
  سانیار
  سیستم تحریک سانیار با قابلیت نصب بر روی انواع واحدهای بخار و گاز،دسترسی و قابلیت اطمینان بالایی را برای سیستم به ارمغان می آورد.
  قراردادها  آخرین اخبار