Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

سامان داروی هشتم

عضو پارک علم و فناوری خراسان در مرکز رشد فناوری جامع وضعیت: جاری

سهامی خاص  -  ۳۴۳۲۰  -   ۱۳۸۷/۰۸/۰۸
  ۰۵۱۳۵۴۲۱۹۹۰         info@samandaroo.com
رزومه | کاتالوگ | مجوزها و تقدیر نامه‌ها 

معرفی شرکت

شرکت دارای محصول با مجوز دانش بنیان است.

شرکت سامان داروی هشتم از شرکتهای مجموعه آستان قدس رضوی به شماره ثبت 34320 مورخه 08/08/87 و تحت مدیریت سازمان اقتصادی رضوی می باشد که با هدف تحقیق بر روی تولید فرآورده‌های نو ترکیب دارویی (فاکتور هشت و غیره به روش نو ترکیب) و تامین نیازهای دارویی کشور و صدور آن به بازارهای هدف در نیمه دوم سال 1387 تأسیس و در حال حاضر موفق به تولید و عرضه فاکتور هشت انسانی به روش نوترکیب گردیده است. همچنین این شرکت علاوه بر دارا بودن یک سایت مطالعاتی و تحقیقاتی اجاره ای در مرکز رشد علوم دارویی دانشگاه تهران که جهت توسعه دانش فنی محصولات نوترکیب ) Recombinant ( در اختیار دارد. با ایجاد دفتر فنی متشکل از متخصصان و کارشناسان صاحب نظر و با تجربه و استفاده از نظرات مشاورین خارجی و داخلی نسبت به راه اندازی و احداث یک سایت تولیدی در زمینی به مساحت 4200 متر مربع و به زیربنای 15.000 متر مربع اقدام نموده که در حال حاضر آماده بهره برداری می باشد.

برند: سامان داروی هشتم

استقرار: مرکز رشد فناوری جامع

دوره: رشد یافته

وضعیت: جاری

ایده محوری:

فعالیت کلیدی: موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه عبارت است از ایجاد و تأسیس کارخانجات به منظور تهیه و تولید انواع مواد اولیه و محصولات دارویی و بیوتکنولوژی، تهیه و تولید فرآورده‌های نوترکیب، تجهیزات دارویی و پزشکی مربوط به فرآورده‌های دارویی و بیوتکنولوژی و نیز قطعات مربوط به بسته‌بندی مواد اولیه مزبور و وارد نمودن مواد اولیه و بسته‌بندی و ماشین آلات صنعتی و قطعات یدکی مورد نیاز، فروش و صادر نمودن محصولات کارخانه و کلیه اموری که مستقیماً یا بطور غیر مستقیم به موضوع شرکت بستگی داشته باشد.

ثبت شرکت: سهامی خاص  -  ۳۴۳۲۰  -   ۱۳۸۷/۰۸/۰۸

شناسه ملی: 10380496158

زمینه فعالیت در دسته فناوری:داروهای پیشرفته - دارو و فرآورده‌های بیولوژیک

آخرین به‌روز رسانی:۱۳۹۹/۱۰/۱۳


مدیرعامل: امیرحسین مقصودی

تلفن: ۰۵۱۳۵۴۲۱۹۹۰

فکس: ۰۵۱۳۵۴۲۱۹۹۲

ایمیل: info@samandaroo.com

سایت: http://www.samandaroo.com

آدرس: مشهد، کیلومتر۱۲جاده قوچان، بعد از تقاطع فردوسی، پارک علم و فناوری خراسان رضوی، نبش پامچال۲ ، شرکت سامان داروی هشتم

دستاوردها
 • GMP وزارت بهداشت
 • مجوز فنآور
 • محصولات
  سافاکتو ( فاکتور۸انسانی نوترکیب)
  محصول فاکتور ۸ اصولاً در دنیا به دوشکل مشتق از پلاسمای خون و یا تولید به روش نوترکیب با استفاده از علم مهندسی ژنتیک وجود دارد که محصولات فاکتور ۸ موجود در بازار ایران از نوع مشتق از پلاسما بوده که در این محصولات همواره ریسک انتقال ویروس مخصوصاً ویروس های ناشناخته به بیماران وجود دارد. طی دهه های اخیر دانشمندان به دانش تولید محصول فاکتور ۸ انسانی نوترکیب به روش بایوتکنولوژی دسترسی پیدا کرده به طوری که امروزه در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته الکوی مصرف از پلاسما به نوترکیب تغییر کرده است. شرکت سامان داروی هشتم نیز در راستای سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منطبق با سیاست های ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تحقیق و توسعه در جهت دستیابی به دانش های نوین و high tech و استفاده از علم بیوتکنولوژی به عنوان یک شرکت دانش بنیان نسبت به سرمایه گذاری جهت کسب دانش فنی فاکتور ۸ انسانی نوترکیب اقدام نموده است. لازم به ذکر است دانش فنی تولید فاکتور هشت در حال حاضر در اختیار سه شرکت آمریکایی و اروپایی Baxter، Bayer و Pfizer(Wyet) می باشد که شرکت سامان داروی هشتم به عنوان چهارمین شرکت تولید کننده این محصول در دنیا می باشد. ضمن اینکه محصول شرکت سامان داروی هشتم (Safacto) دقیقاً منطبق با آخرین نسل (نسل سوم) فاکتور ۸ انسانی بوده که توسط شرکت Pfizer بنام Xyntha تولید می شود. محصول بیوسیمیلار Safacto تولید شرکت سامان داروی هشتم در ۷ مرکز درمانی کشور بروی حدود ۴۵ بیمار هموفیلی در مقایسه با محصول Xyntha مورد تزریق و مطالعه قرار گرفت که از هر نظر مشابه محصول Xyntha گزارش شده و مجوز وزارت بهداشت را اخذ نموده است. از آنجایی که به لحاظ درجه بندی فاکتور ۸، به دلیل دارا بودن بزرگترین مولکول به عنوان قله اورست داروهای نوترکیب در دنیا شناخته می شود، دستیابی به دانش مذکور زمینه ساز تولید سایر فرآورده های دارویی بایوتکنولوژی خواهد بود. ناگفته نماند که در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون دلار صرف واردات فاکتور ۸ پلاسمایی از خارج از کشور می گردد که با تولید انبوه این محصول در کشور، علاوه بر فراهم شدن زمینه مناسب جهت دسترسی راحت تر به این دارو، صرفه جویی ارزی قابل توجهی عاید کشور خواهد شد که قدم مؤثری در پیاده سازی اقتصادی مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری می باشد. علاوه بر آن به دلیل محدودیت منابع تأمین کننده، بازار مناسبی در کشورهای مجاور جهت صادرات این محصول وجود دارد، بگونه ای که هم اکنون درخواستهایی از کشورهای هند، ترکیه و اکراین جهت ثبت محصول Safacto دریافت شده است.
  قراردادها  آخرین اخبار