Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان:
کار فرهنگی نه تنها هزینه بر نیست، بلکه تولید ثروت هم می کند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


عربشاهی مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان در بازدید مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از پارک علم و فناوری خراسان گفت: کار فرهنگی نه تنها هزینه بر نیست، بلکه تولید ثروت هم می کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ حجت الاسلام و المسلمین حسینی مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و هیأت همراه ایشان صبح شنبه 23 شهریور ماه از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های دانش بنیان آن بازدید کردند.

دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن خوش آمدگویی به میهمانان گفت: پارک خراسان برای اولین بار مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت را در کشور راه اندازی کرده است و به برکت امام رضا (ع)، توفیقات خوبی در این زمینه دارا بوده است.

وی ارزش افزوده بالای شرکت های پارک را خاطرنشان کرد و گفت: برای چنین جوانانی که با نقش آفرینی در شرکت های فناور و دانش بنیان، جنگ اقتصادی را معنا می کنند، باید تبلیغ شود.

رئیس پارک خراسان ضمن اشاره به ظرفیت شرکت های فناور پارک و همچنین مراکز رشد اقماری شهرستان ها، درخصوص رشد مضاعف این فضای در حال رشد در کشور ابراز امیدواری کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به بیانات آیت الله علم الهدای در بازدید گذشته ایشان از پارک خراسان گفت: فرصت طلایی تآکید بر گروه های استارت آپی و شرکت های فناور و دانش بنیان ایجاد شده است.

وی به اهمیت توجه به علوم انسانی و درآمدزایی متخصصین این حوزه اشاره کرد و گفت: دانش آموزان باید از همان ابتدا با راه اندازی کسب و کار و استارت آپ ها آشنا شوند.

ایشان همچنین ضمن معرفی دفتر تبلیغات اسلامی و متخصصین این حوزه، خواستار زمینه های همکاری بیشتر با پارک و مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت شد و درجهت رشد و شکوفایی هرچه بیشتر منطقه ابراز امیدواری کرد.

دکتر شریعتی مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان نیز به معرفی جامع پارک و مراکز رشد و همچنین حمایت ها و خدمات آن پرداخت و گفت: در طرح جامع پارک و ظرفیت های آن، تلاش در جهت موفقیت شرکت ها و تیم های استارت آپی است تا تعاملی سازنده در جهت استفاده از تمام ظرفیت ها به نحو احسن ایجاد شود.

عربشاهی مدیر مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک خراسان با تاکید بر اهمیت حوزه فرهنگی و زیارت و تغییر دیدگاه درآمدزایی در این حوزه گفت: کار فرهنگی نه تنها هزینه بر نیست، بلکه تولید ثروت هم می کند.

وی توسعه بازار و محصول شرکت های این حوزه را از مزایای مرکز رشد دانست و گفت: ایده جذب خروجی های شتابدهنده مستقر در مرکز به عنوان ورودی های مرکز رشد فرهنگی پارک را نوآوری جدید این مرکز رشد عنوان کرد تا ریزش های اولیه در پذیرش شرکت ها به حداقل برسد.

مهندس مهذب رئیس گروه طرح و برنامه پارک خراسان، طرح مطالعه کمی و کیفی زیارت امام رضا (ع) و ایجاد مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک خراسان را یادآور شد و گفت: حوزه فرهنگی در کشور دارای نقاط ضعف بسیار است و این حوزه هنوز جای کار بسیار دارد.

شایان ذکر است مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و میهمانان از شرکت های دانش بنیان اکسیر رایانه صبا، بهپویان امین منتظر و آهارشرق بازدید کرده و با مدیران شرکت ها به گفت و گو نشستند.