Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان در افتتاحیه رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت برق گفت:
برپایی این گونه نمایشگاه ها، حرکتی درجهت تامین دانایی سرزمینمان از دانش داخلی است.

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان  در افتتاحیه رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت برق، درجمع مسئولین شرکت برق منطقه ای و توزیع خراسان، پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور و دانش بنیان گفت: برپایی این گونه نمایشگاه ها، حرکتی درجهت تامین دانایی سرزمینمان از دانش داخلی و بی اثر کردن تحریم ها است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان، در دومین روز از برگزاری رویداد "ارائه نیازهای فناورانه صنعت برق" در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی برق، تجهیزات و صنایع وابسته، ضمن ابراز خرسندی از برپایی چنین نمایشگاهی، آن را حرکتی درجهت تامین دانایی سرزمینمان از دانش داخلی دانست و اظهار کرد: در این راه باید صبوری کرد تا این جریان، به جریانی مستمر و فرهنگ تبدیل شود و نیمه گمشده نمایشگاه ها یعنی فراهم کردن تقاضا در کنار عرضه فراهم گردد. 

وی همکاری پارک علم و فناوری خراسان، برق منطقه ای و شرکت های دانش بنیان را حلقه های تکمیل زنجیره اقتصاد دانش بنیان و صندوق نوآوری و شکوفایی را اهرمی برای برگزاری این نمایشگاه بیان کرد.

مدنی مدیرعامل شرکت دانش بنیان پیمان خطوط شرق و رئیس انجمن دانش بنیان استان، اقتصاد دانش بنیان در کشور را در حال حاضر گذار از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد مبتنی بر کارایی و بهره وری تعریف کرد.

مدنی با اشاره به این که شرکت های فناور و دانش بنیان عضوی از اقتصاد دانش بنیان کشور هستند گفت: انجمن دانش بنیان استان خراسان رضوی در اردیبهشت ماه سال جاری به طور رسمی در کنار پارک علم و فناوری خراسان و با هدف حمایت و صیانت از شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق درجهت توسعه دانش بنیانی در استان، تأسیس شد. 

این رویداد بخش های متنوعی دارد و سعی شده طراحی آن به نحوی باشد که ارتباط موثری بین شرکت های دانش بنیان، فناوران و تولیدکنندگان و شرکت های بزرگ صنعت برق ایجاد شود.

مهم‌ترین بخش های این رویداد عبارتند از:

🔸معرفی نیازهای فناورانه تولیدکنندگان و شرکت های صنعت برق خراسان (Reverse Pitch)

🔸نمایشگاه توانمندی‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حوزه برق و الکترونیک

🔸برگزاری نشست های B2B بین صنایع و شرکت های برق (برق منطقه ای خراسان، توزیع نیروی برق، و ...) و شرکت های دانش بنیان و فناور

🔸تامین مالی تفاهم نامه های منعقد شده در رویداد (در صورت منجر شدن به قرارداد) فیمابین صنایع برق و شرکت های دانش بنیان

🔸معرفی خدمات و حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

شایان ذکر است در دومین روز از برگزاری رویداد، تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری خراسان و شرکت برق منطقه ای خراسان به منظور ایجاد همکاری های تنگاتنگ دو مجموعه و در راستای حمایت از تولیدات شرکت های دانش بنیان منعقد شد.