Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

پنجمین نشست کافه دیتا برگزار شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


زمان: دوشنبه 16 مهرماه 1398

مکان: ساختمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد

 

پنجمین نشست کافه دیتا روز دوشنبه 15 مهرماه 98 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به نقل از مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ این نشست در اتاق شورا سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی و با حضور رئیس پارک علم و فناوی خراسان، مدیر گروه آمار و اطلاعات کاربردی شهرداری مشهد، اعضای هیئت علمی گروه های کامپیوتر، ریاضی و علوم اداری ، نمایندگانی از  سازمان های فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی، مخابرات استان خراسان رضوی، نیروگاه طوس و جمعی از نخبگان و فعالین علم داده برگزار شد.

در ابتدا علی جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات و دبیر نشست های کافه دیتا، ضمن تشکر از همراهی و استقبال طی چهار نشست گذشته از مخاطبان، هدف اصلی از تعریف، طراحی و راه اندازی این نشست ها را جریان سازی فناوری های مرتبط با علم داده دانست و از همه ی فعالین و علاقمندان به این حوزه دعوت نمود با پارک علم و فناوری و دبیرخانه این نشست ها همکاری نمایند.

در ادامه علی جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات با معرفی دکتر صدوقی، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس آزمایشگاه تشخیص الگوی دانشکده‌ی مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد، از ایشان دعوت کرد تا به ارائه ای با موضوع یادگیری توزیع شده بپردازد.

دکتر هادی صدوقی در ابتدای امر مطالب خود را در سه عنوان: معرفی آزمایشگاه شناسایی الگو و توانمندی‌های آن، پروژه ها و تحقیقات در دست اجرای آزمایشگاه و مباحث تئوری مربوط به یادگیری توزیع شده نام بردند.

 در انتها ایرادات سخن های دکتر هادی صدوقی حاضرین این نشست به طرح  پرسش هایی از ارائه ایشان پرداختند و بر خی از حضار نطریات خود در خصوص مسائل مطروحه را اعلام نمودند.

در پایان علی جاهدی به این مطلب اشاره نمود که ایران در بین ۷ کشور اول تولیدعلم درهوش مصنوعی قرار دارد و دکتر هادی صدوقی در میان ۲۰ محقق برتر هوش مصنوعی کشورمان هستند. به منظور قدردانی از خدمات ارزشمند ایشان در دانشگاه و صنعت از رئیس پارک علم و فناوری دعوت کردند هدیه ای به رسم یادبود تقدیم دکتر هادی صدوقی کنند.