Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

بازدید دکتر حکیم پور فرماندار شهرستان فیروزه از مرکز رشد فناوری نیشابور

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به نقل از مرکز رشد فناوری نیشابور؛ دکتر حکیم پور فرماندار شهرستان فیروزه از مرکز رشد فناوری نیشابور و شرکت های فناور مستقر در این مرکز بازدید کرد.

شیرازی مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور ضمن معرفی پارک علم و فناوری خراسان و مرکز رشد فناوری نیشابور، به اقدامات و فعالیت های صورت گرفته از ابتدای تاسیس مرکز تا کنون پرداخت. وی با اشاره به برخی از مهمترین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و فناور مرکز رشد فناوری نیشابور، اعلام آمادگی این مرکز در توسعه رشد و توسعه فرهنگ کارآفرینی و آشنایی بیش از پیش مردم شهرستان فیروزه به ویژه جوانان، دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکر آموزش عالی و نخبگان این شهرستان اعلام نمود و با توجه به ظرفیت های این شهرستان در زمینه های کشاورزی و علوم دامی با همکاری شرکت های فناور، اقدامات و فعالیت های مشترکی را برنامه ریزی و اجرایی کرد تا در این راستا و براساس توافق صورت گرفته طی هفته های آتی، اولین کارگاه ایده پروری و خلاقیت در این شهرستان برگزار گردد.

دکتر حکیم پور ضمن آشنایی و دیدار با مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان و حوزه فعالیت آن ها، همکاری مرکز رشد فناوری نیشابور در شهرستان فیروزه به منظور رونق فعالیت های دانش بنیان و کمک به آموزش هدفمند و تقویت فضای کسب و کار موجود را ارزشمند دانسته و بر همین اساس خواستار برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی نوین کسب و کار در این شهرستان شد.

فرماندار شهرستان فیروزه در بخشی از این دیدار، وجود آزمایشگاه گوهر سنگ های قیمتی واحد نیشابور در مرکز رشد فناوری نیشابور را بسیار مثبت ارزیابی نموده و و برندسازی و شناسنامه دار کردن فیروزه را یکی از مهمترین مباحث مرتبط با این گوهر سنگ قیمتی برشمرد که با توجه به تجهیزات موجود، این آزمایشگاه نقش بسزایی در این مهم ایفا خواهد نمود. 

وی همچنین خواستار انجام برنامه ریزی برای حضور کارشناسان و مدیران شرکت های فناور مرکز رشد فناوری نیشابور به منظور توسعه و ترویج مباحث مربوط به حوزه کسب و کار و کارآفرینی در شهرستان فیروزه گردید.

همچنین خاطر نشان می نماید در این جلسه در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری خراسان و فرمانداری شهرستان نیشابور در راستای افزایش همکاری های مشترک نیز رایزنی هایی صورت گرفت.