Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


پارک علم و فناوری خراسان بستر حمایت از شرکتها و موسسات فناور و طرح های های فناورانه است .
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان ، مهندس امینی معاون فناوری و نو آوری پارک علم و فناوری خراسان در نشستی که صبح امروز با اعضای انجمن برق و الکترونیک استان برگزار شد گفت: پارک علم و فناوری خراسان بستر حمایت از شرکتها و موسسات فناور و طرح های های فناورانه است.

 

  وی افزود: ورود شرکت ها به پارک علم و فناوری با یک ایده و طرح که قابلیت تجاری شدن را داشته باشد انجام می شود و در نهایت با حمایت های پارک تبدیل به یک شرکت معتبر با فعالیت اقصادی مفید می شود.
معاون فناوری و نو آوری پارک علم و فناوری خراسان به بیش از 230 شرکت در حال فعالیت در پارک خراسان اشاره داشت و گفت: با توجه به مساله اقتصاد مقاومتی، هدف اصلی اینست که فارغ التحصیلان دانشگاهها و دانشجویان بتوانند پس از فارغ التحصیل شدن از تحصیل ، یافته های علمی خود را به ایده و در نهایت محصول تبدیل کرده و در نهایت به اشتغال پایدار مبنتی بر علم و فناوری دست یابند که برطبق آمار موجود پارک علم و فناوری خراسان خوشبختانه توانسته در این زمینه فعالیت های زیادی را انجام دهد .
مهندس امینی با اشاره به پروژه های مشترک پارک علم و فناوری خراسان با شرکت آب و فاضلاب ، پالایشگاه خانگیران، شرکت گاز و چندین شرکت دیگر افزود: این پارک در مورد ارتباط نزدیک با کشور های اروپایی و آسیایی اقدامات موثری انجام داده که از آن جمله میتوان به انعقاد تفاهم نامه با برخی از کشورهای همسایه از جمله سند همکاری های پارک خراسان با پارک آلماتی قزاقستان و معرفی محصولات شرکت های ما به مرکز مبادلات فناوری آلماتی قزاقستان اشاره کرد.
مهندس سیادتی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری نیز در این نشست گفت : سعی و تلاش پارک علم وفناوری بر این است که علم ودانش تولید شده در دانشگاهها، مراکز آموزشی و پژوهشی را از طریق زیرساختهای موجود در پارک ، به فناوری ، تجاری سازی ونهایتا خلق ثروت تبدیل کند. وی در ادامه افزود: یکی از این زیرساختها وجود مراکز رشد در پارک علم وفناوری استان است که به واسطه خدماتی که به واحدهای فناور ارائه مینماید زمینه ساز رشد و توسعه شرکت ها میباشد.
 مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری با اشاره به وجود 8 مرکز رشد در پارک علم و فناوری خراسان توضیحات کاملی را در خصوص فرایند جذب و پذیرش ایده ها ، فرآیند نظارت و ارزیابی شرکتها ، انواع خدمات قابل ارائه اعم از خدمات عمومی و تخصصی توسط بخش های مختلف پارک ارائه نمود همچنین ضمن ابراز علاقه از پذیرش طرحهای نو و فناورانه اعضای انجمن که واجد شرایط پذیرش در پارک میباشند گفت : بی شک مسولین پارک از انجام هر گونه همکاری متقابل با انجمن مهندسین برق خراسان استقبال خواهند کرد.
در ادامه این نشست ، ضمن معرفی زیرساختها وظرفیتهای پارک و فرایند رشد شرکت های فناور از بدو ورود تا مرحله تجاری سازی از سه شرکت فناور حوزه برق و الکترونیک که فعالیت خود را از مرکز رشد فناوری جامع آغاز کرده و در حال حاضر در واحد امور موسسات پارک مستقر هستند بازدید به عمل آمد.
در پایان این نشست مشترک ضمن تاکید بر ادامه همکاری ها مقرر گردید نسبت به برگزاری جلسات با اعضای هیئت رئیسه دانشکده فنی به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان و اعضای هیئت علمی این دانشکده با ظرفیتهای پارک و چگونگی همکاری های متقابل و همچنین انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری و انجمن مهندسین جهت استفاده هر چه بیشتر از ظرفیتهای متقابل اقدام گردد.