Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیران ، معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه امام رضا (ع) طی بازدیدی از پارک علم و فناوری خراسان، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

  

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری در نشستی که با مدیران، معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه امام رضا (ع) به اتفاق دیگر مدیران پارک داشتند؛ ضمن اشاره به اهمیت همکاری بین دو مجموعه و عقد یک تفاهم نامه به اهمیت پرورش دانشجوی ایده پرور، خلاق و کارآفرین اشاره کردند.

این تفاهم نامه که پس از بازدید از شرکت های فناور پارک منعقد شد به اجرای بندهایی از قبیل تاسیس دفتر مشترک نوآوری و مالکیت فکری، همکاری در اجرای مشترک طرح های پژوهشی، فناوری و برگزاری دوره های آموزشی و همایش های مشترک اشاره دارد.

دکتر علم الهدایی اهداف این تفاهم نامه را خوداتکایی و کار آفرینی هر چه بیشتر دانشجویان، آماده سازی انها برای ورود به مرحله کسب و کار دانش بنیان، و بستر سازی برای نو آوری متناسب با توانمندی ها و فرصت های منطقه ای بیان کرد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: پارک علم و فناوری با وجود هم افزایی با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می تواند به توسعه و گسترش شرکت های دانش بنیان کمک کند و به هدف اصلی که همان اقتصاد مقاومتی و دغدغه رهبری ست برسد.

وی افزود : در حال حاضر پارک علم و فناوری خراسان با 600 موسسه فناور در بخش های مختلف مشغول به فعالیت می باشد که متناسب با رشته های دانشگاه امام رضا ( ع) می تواند همکاری لازم را با این دانشگاه داشته باشد.

دکتر علم الهدایی گفت: دانشگاه ها باید در زمینه علم و فناوری فعالیت بیشتری داشته باشند و دانشجو را ایده پرور بار آورده و در یک کلام به سمت دانشگاه نسل سوم پیش روند.

 دانشگاه امام رضا (ع) به دلیل مرتبط بودن با آستان قدس رضوی از امتیازات خاصی برخوردار بوده و از جهاتی با برخی از دانشگاه های کشور متفاوت است و بی شک این تمایز بار مسئولیت مدیران آن را چند برابر می کند.

مهندس مهذب مدیر مراکز رشد پارک خراسان افزود: در دانشگاه ها باید زمینه توسعه و فناوری فراهم شود و به طریقی پروژه های دانشجویان کاربردی شود.

دکتر مجید مزینانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه امام رضا (ع) گفت: در طی این بازدید روحیه ای مضاعف در بین مدیران و اعضای هیات علمی ایجاد شد که امیدواریم به همکاری و نتایج ارزشمندی منتهی شود.

معاون پژوهشی دانشگاه امام رضا (ع) همچنین افزود: دانشگاه امام رضا (ع) پتانسیل بالقوه ای دارد و می تواند با کمک های پارک علم و فناوری خراسان خدمات بسیاری را برای جامعه وآستان قدس رضوی انجام دهد.

 در این بازدید مدیران، معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه از برخی از شرکت های حوزه برق و الکترونیک و نفت و گاز پارک علم و فناوری خراسان از جمله شرکت نیروگاهی آهار شرق ، ایمن موج و کاوش صنعت توس بازدید کردند و طی این بازدیدها توضیحاتی در مورد فناوری و تولیدات این شرکت ها توسط مهندس مظلوم زاده مدیر امور موسسات و برخی از مدیران شرکت ها برای اعضا داده شد.

مهندس ثانوی مدیرعامل شرکت ایمن موج در توضیح کار شرکت گفت: "گیت ضد سرقت فروشگاهی" که تولید شرکت ایمن موج می باشد با مدل مشابه آمریکایی آن رقابت کرده و قیمت این گیت یک پنجم نمونه خارجی آن می باشد.

و اما بازدید از شرکت نیروگاهی آهار شرق که با مهندسی معکوس موفق به تولید دستگاهی با برند "وود وارد" مورد استفاده در پالایشگاه ها و صنعت نفت و گاز کشور شده است که برند مشابه آن تولید کشور آمریکاست و این شرکت با تولید و ساخت مجدد و بومی سازی این دستگاه موفق به فروش آن به پالایشگاه های کشور از جمله پالایشگاه خانگیران شده و نیاز کشور به واردات این محصول را مرتفع کرده است.

درپایان نیز بازدید ازشرکت کاوش صنعت توس به عنوان یک شرکت دانش بنیان درحوزه ساخت، تولید و تامین تجهیزات، قطعات و خدمات فنی و مهندسی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور که از جمله شرکت های موفق این حوزه در کشور می باشد.