Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


 مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان گفت: دوره ایده پروری سوغات فرهنگی بانوان در روزهای 6 و 7 و 8 اسفند ماه در مشهد مقدس برگزار‌شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، مهندس مهذب مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان در توضیح برنامه‌های دوره ایده ‌پروری سوغات فرهنگی بانوان، اظهار داشت : فناوری در کشور ما به شکلی مطرح شده که به دلیل تمرکز برروی فناوری‌های سخت از قبیل فناوری‌های نانو، در حوزه فرهنگ و فرهنگ‌ سازی کمتر کار جدی صورت گرفته است.
وی افزود: در این دوره که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد انجام گرفته است، طی دوره ای 3 روزه پس از دریافت ایده‌ها ، ایده های برتر از میان ثبت‌نام‌ کنندگان انتخاب می شود.
مهذب گفت: در این دوره تعداد 24 طرح ارائه شده که در روز دوشنبه یازدهم اسفند در سایت www.cpti.ir اسامی تیم های منتخب را اعلام خواهیم کرد.
مدیر مراکز رشد با اشاره به اینکه در مرحله بعد افراد و طرح های منتخب وارد دوره شتاب خواهند شد بیان کرد: افراد در این دوره 6ماهه تحت حمایت پارک قرار گرفته و تسهیلات لازم به آنها داده میشود تا ایده شان به محصولی قابل ارائه به بازار تبدیل گردد.
وی افزود: از مزایای این دوره اینست که افراد مهارت‌های جدید خودرا توسط گروهی از خبرگان کسب و کارهای فرهنگی محک زده و از مزایایی مانند اختصاص فضای دفتر کار، استفاده از برند پارک علم و فناوری خراسان، حمایت‌های مشاوره‌ای متخصصین و ... بهره می برند؛ همچنین این شرکت ها از بسته های حمایتی 40میلیون ریالی در طول دوره ایده پروری و شتاب برخوردار می شوند.
مهذب اضافه کرد: در پایان، چهارگروه برگزیده ضمن اخذ مجوز ورود به مرکز رشد تا سقف 20میلیون ریال از حمایت های حرفه ای این مرکز برخوردار خواهند شد
.