Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در بازدید رئیس و مدیران ارشد مجمتع گاز پارس جنوبی از پارک علم و فناوری خراسان قرارداد همکاری تحت عنوان «طراحی و ساخت کمپرسور دور بالای هوا ابراز دقیق» میان مجمتع گاز پارس  جنوبی و پارک علم و فناوری خراسان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، در جلسه ای که امروز چهارشنبه 25 شهریور در سالن جلسات پارک علم وفناوری خراسان برگزار شد دکترسیدحسن علم‌الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان در ابتدا ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: پارک علم و فناوری خراسان ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های ایده پردازی، نوآوری، قدرت نرم و قدرت سخت دارد و در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در بحث توسعه درون‌ زا آماده همکاری با مجموعه‌ها و ارگان‌های مختلف است.
وی همچنین افزود: هدف از همکاری شرکت های فناور پارک علم و فناوری با مجموعه ها و ارگانها رفع نیازها و تامین قطعات و تجهیزات در شرکت ها و مجموعه‌هاست.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان با بیان اینکه بهترین مسیر در راه رسیدن به موفقیت‌ها اعتماد به مجموعه‌های داخلی و عدم وابستگی به مجموعه‌های خارجی است، گفت: امیدواریم که شاهد افزایش امید و اعتماد جامعه و مسولین به شرکت های دانش بنیان و ترویج فرهنگ دانش بنیان، فرهنگ فناوری در بین جوانان و اقشار گوناگون جامعه باشیم تا از این طریق به اهداف ترسیم شده‌مان دست پیدا کنیم.
مهندس مسعود حسنی مدیرعامل شرکت مجمتع گاز پارس جنوبی همچنین گفت: این مجمتع هم‌اکنون 6 پالایشگاه در حال بهره‌ برداری دارد و تا پایان امسال این عدد به 9 پالایشگاه و تا پایان سال 1396 به 14 پالایشگاه افزایش می‌یابد.
وی افزود: چشم‌انداز 1404 شرکت مجمتع گاز پارس جنوبی سرآمد بوده و در حال حاضر میزان تولید گاز این مجمتع 54 درصد بوده که در انتهای سال 1396 به 75 درصد می‌رسد.
مدیرعامل شرکت مجمتع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه توانمند سازی شرکای تجاری در استراتژی این شرکت آمده است، خاطرنشان کرد: خودباوری شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان باید مورد تأکید قرار بگیرد.

حسنی گفت: تأخیر در اجرای فازها هزینه‌های سنگینی در بر دارد و به ازای هر روز تأخیر معادل 4 میلیون دلار متضرر می‌شویم.
فلور بهروزشاد مدیر پژوهش و فناوری شرکت مجمتع گاز پارس جنوبی نیز در سخنانی اظهار داشت: انعقاد تفاهم‌نامه منعقد شده با پارک خراسان یکی از اولین اقدامات فناوری شرکت مجمتع گاز پارس جنوبی بوده و خوشبختانه با وجود سطوح فنی مناسب فعالیت خود را آغاز می‌کند.
وی افزود: شرکت مجمتع گاز پارس جنوبی با توجه به اقدامات مثبت صورت گرفته در آینده‌ای نزدیک به یکی از بزرگترین شرکت‌های گازی دنیا تبدیل خواهد شد و با چشم‌انداز و استراتژی‌هایی که داریم در حوزه‌های علمی و فناوری به دستاوردهای مطلوب می‌رسیم.
مدیر پژوهش و فناوری مجتمع گاز پارس جنوبی همچنین تأکید کرد: حوزه پژوهش و فناوری شرکت مجمتع گاز پارس جنوبی به دنبال استقرار تکنولوژی و پایش آن است تا با کمک شرکت‌های دانش بنیان بتواند قدم‌هایی مؤثر و یکپارچه ای را در کلیه فرایندهای اجرایی داشته باشد.
این قرارداد در 22 ماده، 25 تبصره و یک پیوست در 5 نسخه تنظیم شده که تمامی نسخ آن دارای اعتبار یکسان بوده و برای طرفین قابل اجرا میباشد.