Khorasan Science and Technology Park (KSTP)زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی در آیین اختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان که عصر جمعه 26/10/93 در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد اظهار داشت: به برکت وجود عالم آل محمد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و همت والای تمامی سازمان ها، نهادها و ارگان ها نمایشگاه امسال به بهترین نحو ممکن برگزار شد.

وی ضمن سپاسگزاری ویژه از پارک علم و فناوری خراسان، دانشگاه ها و جهاد دانشگاهی، مراکز پژوهشی، حوزه علمیه و مدارس علمی، بخش خصوصی، صنعتگران و فناوران و... ارج نهادن به اقدامات پژوهشی، رونمایی از محصولات جدید و عقد قراردادهای همکاری را از دستاوردهای مهم این نمایشگاه دانست.

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری اتحاد و یکپارچگی در کنار تعاملات سازنده میان شرکت کنندگان را اتفاق میمونی در برگزاری این نمایشگاه برشمرد و با ابراز امیدواری گفت: یکی از مهم ترین مزیت های نمایشگاه امسال اطلاع رسانی در فضای مجازی و عدم هزینه های بالای چاپ و آلودگی محیط زیست بوده که بسیار حائز اهمیت و قابل الگوبرداری است.

در ادامه این مراسم مهندس ارکانی نماینده استاندار در جمع حضار عنوان کرد: در این نمایشگاه از موازی کاری اجتناب شده و تمرکز و یکپارچه سازی صورت گرفته بود.

وی تلاش جمع حاضر را برای برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه ستود و گفت: از مهم ترین دستاوردهای این نمایشگاه برگزاری متمرکز و یکپارچه است.

مهندس ارکانی با اشاره به حضور پر رنگ عموم مردم در نمایشگاه پژوهش و فناوری، گفت: مهم ترین ثمره نمایشگاه پژوهش و فناوری آشنا شدن همه ذینفعان و نخبگان با دستاوردهای یکدیگر است.

وی افزود، در این نمایشگاه فرصت ها و دستاوردهایی ارائه شده است که شاید حتی مسوولان از آن اطلاعی نداشته باشند و حضور مردم و مسوولان سبب آشنایی آنان با دستاوردها و پژوهش ها بوده است.

در پایان مراسم دکتر کافی به همراه آقایان دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان و مسئول کمیته فن بازار و بورس ایده، دکتر محرابی رئیس دانشکده علوم پزشکی و مسئول کمیته علمی، مهندس علیرضایی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت و مسئول کمیته بازدید، حجت الاسلام و المسلمین فتح الهی رئیس پژوهشی حوزه به برترین های این نمایشگاه لوح تقدیر اهدا کردند.

شایان ذکر است شرکت نیان الکترونیک در گروه بخش خصوصی و صنعت، مهندس کمال الدین مشتاقی در گروه پژوهشگران و مهندس سیادتی در بخش مراکز رشد برتر، شایسته تقدیر شناخته شده و از آنان با دعوت به جایگاه و اهداء تندیس ویژه نمایشگاه تقدیر شد.

همچنین پارک علم و فناوری خراسان به عنوان غرفه برتر شناخته شده و مورد تقدیر قرار گرفت.