Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر نجفی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خراسان گفت: امسال نیزپارک علم و فناوری خراسان مانند سال های دیگر در نمایشگاه بین المللی کامپیوتر حضوری پربار داشت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خراسان در بازدیدی که از غرفه پارک علم و فناوری خراسان داشت گفت: با ظرفیت های بالای پارک علم و فناوری خراسان انتظار داریم تاسال 2017 درحوزه های تک و هوشمند سازی کارهای مفیدی انجام دهیم و قابلیت رقابت با دیگر استان ها را داشته باشیم.

همچنین در بازدیدی که دکتر علم الهدایی رئیس پارک خراسان از غرفه پارک در نمایشگاه کامپیوتر داشت با اشاره به اهمیت جایگاه فناری اطلاعات در دنیای امروز گفت: امروزه کسب و کارهای دانش بنیان و مبتنی بر ICT در دنیا، سهم بالایی را به خود اختصاص داده به طوری که جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان محور اصلی توسعه انکار ناپذیر است. این فناوری انواع متنوعی از خدمات و محصولات را ارائه می کند که به عنوان ابزارهایی برای افزایش بهره وری و در نتیجه بهبود شاخص های توسعه به کار می روند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان افزود: استان خراسان رضوی با برخورداری از توانمندی های ویژه دانشگاهی و صنعتی به عنوان یکی از استان های پیشرو کشور در زمینه ICT شناخته شده است.
وی در ادامه گفت: با توجه به ضرورت برنامه ریزی نظام مند برای بهره برداری از منابع ارزشمند موجود (انسانی، سرمایه ای و طبیعی) به ویژه در حوزه فناوری، پارک علم و فناوری خراسان زیر ساخت هایی با ارزش افزوده برای حمایت از ایجاد، رشد و فعالیت واحدهای فناور، در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب یک مرکز رشد (Incubator) تخصصی فراهم نموده است.

دکتر علم الهدایی گفت: مرکز رشد فناوری اطلاعات پارک خراسان نیز از جمله مراکز رشد فعال ماست که رهبری و هدایت با شرکت های متعددی در این حوزه را به عهده دارند و امسال توانستنه است با کیفیت بالاتری در نمایشگاه شرکت کند و امیدواریم این مشاغل روز به روز توسعه یابد تابتوانیم ضمن ایجاد اشتغال مولد سهم بالایی را از صادرات فناورانه به خود اختصاص دهیم .

مهندس جاهدی مدیر مرکز رشد ICT پارک خراسان در ادامه گفت: اهداف مرکزرشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان، بسترسازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد زمینه کار آفرینی، حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان ، کمک به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و تولید و توسعه محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل عرضه به بازارهای داخلی و خارجی می باشد.

وی هدف مرکز رشد ICT پارک خراسان از حضور در این نمایشگاه را معرفی خدمات و سرویس دهی این مرکز و اولویت های پذیرش خود اعلام کرد. ازدیگر اهداف نمایشگاه، نمایش توانمندی های بیش از100 شرکت عضو می باشد.