Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

در راستای حمایت از توسعه اکوسیستم و شبکه کارآفرینی استان
بازدید ریاست پارک علم و فناوری خراسان از مرکز نوآوری پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس پارک علم و فناوری خراسان به اتفاق مدیر مرکز رشد فناوری انرژی از مرکز نوآوری پالایش گاز شهید هاشمی نژاد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و‌امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به نقل از مرکز رشد فناوری انرژی؛ صبح شنبه 2 آذر ماه سال جاری، از محل مرکز نوآوری پالایش گاز شهید هاشمی نژاد واقع در محل سایت عملیاتی این پالایشکاه بازدید و با مهندس منبتی مدیر عامل پالایشگاه، دکتر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و دکتر پاک سرشت مشاور مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران به گفت وگو نشستند.

در ابتدای این جلسه دکتر نیک پرست مدیریت مرکز نوآوری گزارشی از اقدامات انجام شده در این مرکز تا این تاریخ به اعضا اعلام و این مجموعه را فضایی در راستای حمایت از نوآوران و استارتاپ های بومی سرخس اعلام نمود. همچنین ایشان از برگزاری مسابقه ای با موضوعیت ایجاد کسب و کار های با محوریت توسعه فناوری های حوزه گوگرد خبر داد.

در ادامه این جلسه آقای مهندس جهانی رئیس هیات مدیره شرکت نیروگاهی آهار شرق از تجربه همکاری این شرکت با پالایشگاه هاشمی نژاد و نقش موثر این مجموعه در رشد شرکت در سالیان اخیر اعلام نمودند.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان، ضمن تایید نقش موثر پالایش گاز شهید هاشمی نژآد در رشد شرکت های حوزه انرژی استان، بالاخص مجموعه های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوی خراسانتاکید و تاسیس مرکز نوآوری این پالایشگاه را اقدام سازنده دیگر در توسعه اکوسیستم نوآوری استان به مرکزیت پارک خراسان اعلام نمود.

در پایان مهندس منبتی به ارائه آماری از تولیدات پالایشگاه و اقدامات انجام شده در خانگیران اشاره نمود. ایشان ضمن خبر تامین بودجه 75 درصدی پالایشگاه از فروش گوگرد، اعلام نمود. در حال حاضر 5 شرکت داخلی و خارجی در حال سرمایه گذاری روی گوگرد این شرکت می باشند.