Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
ما در کشور همه ظرفیت ها را داریم تا بتوانیم مسائل کشور را حل کنیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: ما در کشور همه ظرفیت ها و توانمندی ها را داریم تا بتوانیم مسائل و مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

دکتر ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست مسئولین و شرکت های پارک علم و فناوری خراسان گفت: ما در کشور همه ظرفیت ها و توانمندی ها را داریم تا بتوانیم مسائل و مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ دکتر ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریصبح امروز پنجم آذر ماه ۹۸ از پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور و دانش بنیان آن بازدید کرد و در نشستی مشترک با مسئولین و شرکت های پارک علم و فناوری خراسان گفت: ما در کشور همه ظرفیت ها و توانمندی ها را داریم تا بتوانیم مسائل و مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

در این نشست مباحثی درخصوص فرهنگ مصرف بهینه آب، پایلوت های آزمایشی برای چگونگی کاهش مصرف آب، مدیریت پسماند، آب مود نیاز بخش کشاورزی، سازوکارهای ساخت و ساز شهری در زمینه تامین آب غیرشرب و فضای سبز، جمع آوری آب باران، هوشمند سازی کشاورزی و … مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ابراز خرسندی از دستاوردهای شرکت های پارک علم و فناوری خراسان گفت: این تلاش ها و حرکت های جهادی علمی باید ادامه دار باشد تا به رشد و توسعه علم و فناوری در کشور منجر شود.
وی گفت: در این شرایط بحرانی، باید اقداماتی از این قبیل در شرکت های فناور و دانش بنیان انجام شود تا مشکلات حل شوند وما باید با ارائه این خدمات، دین خود را به کشور ادا کنم.

ایشان لازمه استمرار کسب و کارهای این حوزه و چنین جریانات علمی را اتصال به نیاز مردم در این خصوص دانست و اظهار کرد: ما در کشور همه ظرفیت ها و توانمندی ها را داریم تا بتوانیم مسائل و مشکلات کشور را حل و فصل کنیم.

دکتر قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان نیز ضمن اشاره به برگزاری اولین تور فناوری نفت در کشور توسط پارک علم و فناوری خراسان، پیشنهاد برگزاری تور فناوری آب را مطرح کرد تا با روشی سیستماتیک برای دستگاه های ذیربط و متقاضیان ارائه شود.
دکتر لطفی سرپرست بنیاد نخبگان استان گفت: توانایی های شرکت های پارک خراسان بسیار بالاست و باید اطلاع رسانی خوبی در بیان این توانمندی ها به کشور انجام شود.
وی گفت: باور کنیم که تکنولوژی بعضی از شرکت ها آنقدر بالاست که میتوان صادرات تکنولوژی داشته باشیم و این امر می تواند در پایداری تولید کمک کننده باشد.

مهندس تفضلی معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناوری پارک خراسان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۴۰ شرکت در پارک خراسان مشغول به فعالیت هستند و تاکنون بیش از ۸۰۰ طرح و شرکت در این پارک مورد حمایت قرار گرفته است، گفت: ظرفیت های خوبی در این حوزه در شرکت های پارک خراسان وجود دارد.