Khorasan Science and Technology Park (KSTP)زمان: چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۶۹

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مهندس برادران:

آغاز بودجه ریزی پژوهشی از استان خراسان رضوی مرهون خدمات و زحمات پارک علم و فناوری این استان است

مهندس برادران معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد در آیین افتتاحیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری گفت: توفیق آغاز بودجه ریزی پژوهشی از استان خراسان رضوی مرهون خدمات و زحمات پارک علم و فناوری این استان است.

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری با حضور مقامات استانی، شهری، دانشگاهی، حوزوی و مخترعین و پژوهشگران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان مهندس برادران معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد در مراسم افتتاحیهنمایشگاه هفته پژوهش و فناوری که عصر سه شنبه 23/10/93 در سالن همایش محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد؛ همت جمع حاضر در ایجاد فضای مطلوب برای عرضه دانش و پژوهش و تبادل آن را ارج نهاد و گفت: مسئولان شهر بهشت به برکت همجواری با علی بن موسی الرضا‌(ع) وظیفه سنگینی بر دوش دارند.

وی دراین مراسم که با حضور مقامات استانی، شهری، دانشگاهی، حوزوی و مخترعین و پژوهشگران برگزار شد انتخاب مشهد به عنوان پایتخت معنوی را بسیار  حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: معنویت در کنار علم و دانش راهبردی خواهد بود اما در درحال حاضر بعد علمی در کلانشهر مشهد مظلوم واقع شده است.

مهندس برادران با توجه به چشم انداز 1404 افزود: درتوسعه شهری و ملی راه روشنی پیش رو داریم که رسیدن به مقصد آن با تلاش درمسیر علمی و فناوری تحقق می یابد.

وی تاکید کرد: علی رغم رشد تحصیل، پایین بوذن آمار محققین تمام وقت کشور ما نسبت به سایر کشورها بیانگر آن است که جایگاه پژوهش و پژوهشگری در کشور ما جدی واقع نشده است.

این مقام مسئول عواملی همچون اقتصاد مقاومتی و دولت الکترونیک را سبب رسیدن ایران به رتبه 102 فناوری در جهان برشمرد و تصریح کرد: توجه به مسائل بحرانی مانند حاشیه نشینی و رشد نامتوازن شهرها در این نمایشگاه قابلیت بحث دارد.

وی با بیان اینکه شناخت مساله، نیمی از پاسخ است خاطرنشان کرد: امروزه ایده پردازی و اجرای مسائل پژوهشی هر دو به عهده پژوهشگران قرار گرفته است که این مساله حکایت از عدم شناخت مسائل توسط نهادها دارد.