Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛
شرکت نیان الکترونیک در شهرستان چناران افتتاح شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


در ادامه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان خراسان رضوی، مجهزترین خط تولید پیوسته مبدل های انرژی الکتریکی در سطح خاورمیانه در شهرستان چناران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از شرکت نیان الکترونیک؛ بزرگترین و مجهزترین طرح توسعه شرکت نیان الکترونیک، عضو پارک علم و فناوری خراسان در تولید مبدل های انرژی با فناوری پیوسته و یکپارچه با حضور دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، مهندس مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان در شهرستان چناران افتتاح شد.

شرکت نیان الکترونیک عضو امور موسسات پارک علم و فناوری خراسان، با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه طراحی و تولید مبدل های انرژی، اکنون به عنوان بزرگترین شرکت دانش بنیان کشور شناخته شده است.

دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن ابراز رضایت و خشنودی در بازدید از این کارخانه مدرن گفت: خوشبختانه راه اندازی طرح توسعه شرکت نیان الکترونیک با قابلیت کاهش ارزبری بالغ بر 100 میلیون دلار در سال در زمینه سیستم های تغذیه مخابراتی و مبدل های انرژی الکتریکی در راستای برنامه نهضت ساخت داخل قلمداد می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: تمامی تجهیزات تولیدی در این واحد تا سال گذشته کاملا وارداتی بوده که امروز خوشبختانه به طور 100 درصد در این واحد، تولید و به بازار مصرف کشور ارائه خواهد شد.

مهندس چمنیان، مدیر ارشد گروه صنعتی نیان الکترونیک گفت: در این طرح برای 400 نفر اشتغال مستقیم و 1000 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: این طرح ظرفیت تولید سالیانه 1000 مگاوات مبدل های انرژی الکتریکی شامل سیستم های تغذیه مخابراتی، اینورترهای نیروگاه خورشیدی، کانورترهای نیروگاه بادی، نتابع تغذیه صنعتی و ... با 5500 میلیارد ریال سرمایه گذاری را دارد که ضمن تامین نیاز کامل کشور در زمینه تولید مبدل های انرژی در صنعت مخابرات، تجدیدپذیر و انرژی، با توان رقابت کیفی با محصولات خارجی و با توجه به استانداردهای کسب شده جهانی، می تواند این محصولات High-Tech را صادر نماید.

گغتنی است این کارخانه 23 بهمن ماه 98 در شهرک صنعتی چناران به متراژ 30 هزار مترمربع افتتاح شد.