Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت اعلام کرد:
شرکتهای عضو گروه انرژی، برگزیده مرحله اولیه ارزیابی پارک نفت

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


16 شرکت عضو گروه انرژی پارک علم و فناوری خراسان در فرآیند ارزیابی اولیه وزارت نفت جهت راه اندازی پارک نفت، حائز شرایط شناخته شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد انرژی؛ وزارت نفت در راستای حمایت از شرکتهای استارتاپی و دانش بنیان و با هدف توسعه بومی سازی فناوری های صنعت نفت و مدیریت یکپارچه عرضه و تقاضا از ابتدای سال 1398 تصمیم به راه اندازی پارک نوآوری و فناوری نفت نموده است. هدف از ایجاد این پارک، فراهم سازی زیرساخت های فنی و حمایتی از جمله صدور گواهینامه و شرایط تست محصول، خرید تضمینی و بار اول، خدمات مالی، استقرار و .... است.

از این رو ثبت نام متقاضیان پذیرش در این پارک با 1000 شرکت و گروه فناور از دی ماه آغاز و وارد فرآیند ارزیابی شد. در گام اولیه داوری ها که با حضور نمایندگان شرکت های اصلی، فرعی و تابعه وزارت نفت و برخی از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری از جمله پارک علم و فناوری خراسان صورت گرفت، از این میان، 16 شرکت عضو گروه انرژی پارک خراسان موفق به احراز شرایط ارزیابی مرحله اول شدند.

شرکت های پیشرو سازه پیوند بارثاوا، پارس سایان الکترونیک، نیرو پژوهان مرصاد، پترو اکسیر اطلس، نیوار کار مهند توس، ماهان توسعه تجهیز پارسیان، بهپویان امین منتظر، برنا صنعت توس، پاک پویا رضوان، فنی و مهندسی فلات شرق، نیرو نماد خراسان، شاخص صنعت پارس، پیشگامان دنیای کوارتز، آهار شرق، پیمان خطوط شرق و کاوش صنعت توس از شرکتهای عضو گروه انرژی هستند که در این دوره ارزیابی موفق بودند.

قابل ذکر است مرحله نهایی ارزیابی هم زمان با برگزاری " گردهمایی شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ های در حوزه صنعت نفت " از تاریخ 27 الی 29 بهمن ماه در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار میشود.