Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

علمای اسلامی کشور افغانستان از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


علمای شیعه و اهل سنت کشور افغانستان از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند و به منظور آشنایی با  دستاوردهای علمی و فناوری کشور با مسئولین این پارک به گفت و گو نشستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان؛ علمای شیعه و اهل سنت کشور افغانستان صبح امروز 30 بهمن ماه سال جاری، از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند و با مهندس هاشم مهذب، رئیس گروه طرح و برنامه پارک علم و فناوری خراسان به گفت و گو نشتند.

مهندس مهذب ضمن بیان دستاوردها و پیشرفت های علمی کشور ایران در صنایع مختلف، به معرفی دستاوردهای شرکت های فناور و دانش بنیان پارک خراسان پرداخت.

وی گفت: گام اول پیشرفت ایران پس از انقلاب، توسعه علم و تغییرات دانشگاه ها و عجین کردن دانش با پژوهش بود و گام کنونی انقلاب، کاربردی کردن این علم و دانش در جهت رفع نیازهای کشور است.

هاشم مهذب با اشاره به این که راه نجات کشور، رشد و گسترش مبتنی بر ظرفیت داخلی است، ابراز کرد: پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از ارکان موثر در جهت حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان فعالیت می کنند.

وی همچنین با بیان نمونه هایی از دستاوردهای منحصر به فرد شرکت های پارک علم و فناوری خراسان، آن ها را در جهت بومی سازی دانش های پیشرفته در حوزه های مختلف حائز اهمیت دانست.

در پایان، علمای کشور افغانستان ضمن ابراز خرسندی از این بازدید و تحسین رشد علمی و فناوری ایران، آن را الگویی برای افغانستان عنوان کردند.