Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس هئیت مدیرشرکت اتوماسیون اداری حسیب:
پروژه رصدخانه انرژی استان خراسان، در راستای انجام مسئولیت اجتماعی انجام شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس هئیت مدیرشرکت اتوماسیون اداری حسیب گفت: پروژه‌ای که به شرکت ما در راستای انجام مسئولیت اجتماعی سپرده شده، پروژه رصدخانه انرژی استان خراسان است و قرار است پروژه مانیتورینگ و رصدخانه انرژی استان را اجراکند و تامین مالی این پروژه نیز بر عهده خود شرکت است.

هادی خواجه، رئیس هئیت مدیرشرکت اتوماسیون اداری حسیب در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم‌ و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت ما یکی از شرکت‌های توماسیون اداری است و از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان است. این شرکت حدود 14 سال است که در خصوص هوشمندسازی نظام مدیریت منابع در سازمان‌های کلان و بزرگ فعالیت و کار می‌کند.

وی افزود: تخصص ما این است که سامانه‌های مدیریتی منابع را برای شرکت‌های بزرگی که در ابتدا به انان ME گفته می‌شود و از سازمان‌های پایین دستی تشکیل می‌شوند، همچون شهرداری، سازمان ترافیک، عمران، حوزه اقتصادی آستان قدس، بهزیستی و... را ایجاد کنیم.

رئیس هئیت مدیرشرکت اتوماسیون اداری حسیب بیان کرد: همچنین سامانه‌ای به نام سیبنا وجود دارد که که درواقع کل فرآیند مدیریت منابع را در این سازمان‌های بزرگ مدیریت می‌کند. این سامانه تلاش می‌کند که به صورت متمرکز کل منابع را تحت کنترل خود قرار دهد و از مرحله برنامه‌ریزی تا مرحله پرداخت و دریافت را شامل می‌شود. این حوزه تحت مدل بین‌المللی به نام IPABS  است که در واقع، سیبنا اولین تجربه استفاده از این مدل در ایران است.

خواجه ادامه داد: سامانه سیبنا افتخارات زیادی از جمله برنده جشنواره شیخ بهایی، تقدیر از رئیس جمهوری، جز 10 طرح برتر دانش‌بنیان کشور در حوزه کارآفرینی دانش‌بنیان و ...

یکی از ضعف‌های بزرگ ما در کشور این است که شرکت‌های فناوری اطلاعای  که بتوانند سازمان‌های بزرگ را پشتیبانی کنند، کم هستند.

وی گفت: استاندار خراسان رضوی یک مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی را ایجاد کرده که براساس آن روشی در تامین منابع توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی و اقتصادی استان تعریف شده است و این مثلث برای توسعه استان در شرایط رکود و بحران مالی ایجاد شده است. این مثلث دارای سه ضلع حاکمیت، مردم ومعین‌های اقتصادی است. معین‌های اقتصادی شرکت‌های بزرگی هستند که در بدنه استان فعالند و می‌توانند در ذیل فعالیت‌های اجتماعی خود و در قالب این طرح، در جهت توسعه زیرساخت‌های اقتصادی استان کمک کنند.

رئیس هئیت مدیرشرکت اتوماسیون اداری حسیب ادامه داد: درواقع استاندار خراسان رضوی یک سری نیازهای اقتصادی را در استان و بنگاه‌های بزرگ را شناسایی کرده و مسئولیت هر بخش را بر عهده یک بنگاه اقتصادی قرار داده است؛ به عنوان مثال به ایران خودرو اعلام می‌کند که شما به جای اینکه هرسال غذا در روستاها توزیع کنید، این پول را در راستای نیازهای روستا و رفع مشکلات آنان هزینه کنید.

وی تاکید کرد: معین‌های اقتصادی خود به چند بخش صنعت، خدمات و... تقسیم می‌شوند و در حوزه فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شرکت‌های فناوری اطلاعات انتخاب می‌شوند و فکر می‌کنم تاکنون پنج شرکت به عنوان معین اقتصادی در استان شناسایی شده است. پروژه‌ای که به شرکت ما در راستای انجام مسئولیت اجتماعی سپرده شده، پروژه رصدخانه انرژی استان خراسان است و قرار است پروژه مانیتورینگ و رصدخانه انرژی استان را اجراکند و تامین مالی این پروژه نیز بر عهده خود شرکت است.

خواجه تصریح کرد: رصدخانه انرژی استان یک مرکز مانیتورینگ مصرف انرژی است که قرار است تمام مصرف انرژی دستگاه‌های دولتی در استان در این رصد کنترل شود و درواقع یک زیرساخت اطلاعاتی برای بهینه‌سازی مصرف در استان باشد. یکی از مشکلات استان این است که شرکت‌های آب، برق، گاز و تلفن هرکدام به صورت مستقل بر روی بحث انرژی اقداماتی انجام می‌دهند که این اقدامات معمولا به صورت جزیره‌ای صورت می‌گیرد.

رئیس هئیت مدیره شرکت اتوماسیون اداری حسیب افزود: وظیفه رصدخانه این است که داده‌های مختلف را از شرکت‌ها دریافت کرده و در اختیار گروه‌های تحقیقی مهندسی انرژی قرار می‌دهد تا آنان به مرور به مباحث بهینه‌سازی مصرف انرژی، برچسب انرژی و ممیزی‌های سیستم‌های انرژی تخصصی بپردازند.

وی در پایان گفت: ما درواقع یک شرکت دانش‌بنیان هستیم که با حمایت دولت رشد کرده‌ایم و اکنون به نقطه‌ای رسیدیم که می‌توانیم از دولت حمایت کنیم.