Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

همکاری پارک علم و فناوری خراسان و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در راستای:
توسعه کارآفرینی استان با تمرکز بر شهرستان سرخس

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


پیرو تعاملات و همکاری های قبلی فی مابین پارک علم و فناوری خراسان و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، جلسه هم اندیشی درخصوص توسعه کارآفرینی استان با تمرکز بر شهرستان سرخس، دهم اسفند ماه 98 در محل دفتر شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در مشهد برگزار شد.

مهندس منبتی، مدیرعامل پالایشگاه خانگیران ضمن اشاره به پیشرفت شرکت های دانش بنیان و فناور استان خراسان رضوی، خواستار توجه بیشتر کارآفرینان شرکت ها به مسئولیت های اجتماعی خود شد.

وی ضمن اشاره به اینکه بسیاری از شرکت های نوپای استان با همکاری های بین پارک و پالایشگاه، امکان رشد و پیشرفت را پیدا کرده اند، از شرکت های رشد یافته به عنوان منتور و راهنمای شرکت های نوپا و استارت آپ ها یاد کرد و خواستار تلاش بیشتر در این زمینه شد.

دکتر رضا قنبری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان، ضمن تشکر از حمایت های همیشگی پالایشگاه خانگیران، پارک خراسان را به عنوان متولی توسعه فناوری در استان برشمرد و بزرگترین کمک به شهر سرخس را با عنوان ورود نیروهای متخصص به اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری استان خراسان ذکر کرد. وی مهمترین مسولیت مرکز نوآوری پالایشگاه خانگیران را معرفی و جذب نخبگان به اکوسیستم نوآوری دانست.

معصومه ذاکریان، مدیر مرکز رشد انرژی پارک خراسان با ارائه تازه ترین دستاوردهای شرکت های گروه انرژی و همچنین فعالیت های شاخص مرکز رشد انرژی در سال 98، موارد همکاری مشترک پارک با مرکز نوآوری پالایشگاه خانگیران را ذکر کرد. برخی از این موارد، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی کسب و کار در سرخس، انجام مشاوره های تخصصی به استارت آپ ها، حضور در جلسات پذیرش و جذب شرکت ها و تیم های فناوری و همچنین ارائه خدمات منتورشیپ و نظارت و... می باشد.

در پایان، دکتر نیک پرست، مدیر مرکز نوآوری پالایشگاه خانگیران نیز با ارائه دستاوردهای آن مرکز، از جمله مهم ترین زمینه های همکاری مشترک با شرکت های پارک را شامل موارد زیر عنوان کرد:
- استفاده از فضاهای اداری و کارگاهی در محل پالایشگاه خانگیران و پردیس آن
- استفاده از ظرفیت های پالایشگاه در زمینه های فنی و تخصصی
- امکان استفاده از نیروهای آموزش دیده که پس از پایان خدمت سربازی در پالایشگاه می توان از آن ها برای توسعه تیم فنی بهره برد