Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

افتتاح دفتر ارتباطات و هماهنگی با پارک علم و فناوری خراسان در شهرستان فیروزه

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


همزمان با  آغاز عملیات اجرایی مرکز نخبگان و جوانان شهرستان فیروزه، دفتر ارتباطات و هماهنگی با پارک علم و فناوری خراسان در این شهرستان افتتاح و آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد فناوری نیشابور؛ همزمان با آغاز عملیات اجرایی مرکز نخبگان و جوانان شهرستان فیروزه توسط فرمانداری فیروزه، با حضور رییس پارک علم و فناوری خراسان دفتر ارتباطات و هماهنگی با این پارک در محل فرمانداری شهرستان فیروزه، افتتاح و آغاز به کار کرد.

دکتر قنبری، رییس پارک علم و فناوری خراسان در این مراسم که با حضور فرماندار شهرستان فیروزه، مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور، اعضای شورای اداری و کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی و جمعی از فعالان و معین های اقتصادی این شهرستان در محل سالن جلسات این فرمانداری برگزار گردید، ضمن معرفی پارک علم و فناوری خراسان و اشاره به فعالیت ها و دستاوردهای بزرگ شرکت های توانمند عضو پارک در حوزه های مختلف، گفت: فرهنگ سازی و ایجاد فضای مناسب فکری در بین مردم و مسئولان، گامی موثر در راستای توسعه نوآوری مبتنی بر کسب و کارهای موجود و بر اساس ظرفیت های ویژه این شهرستان به ویژه در حوزه کشاوری و دامپروری است.

رییس پارک علم و فناوری خراسان با تاکید بر تقویت روحیه خودباوری در بین جوانان این شهرستان و استفاده از همه امکانات مادی و معنوی در این راستا، خاطرنشان کرد: ظرفیت های مناسبی در شهرستان فیروزه وجود دارد که چنانچه در امر آموزش و پشتیبانی خوب عمل شود، گام های توسعه، سریع تر برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به پیگیری ها و پشتیبانی های موثر فرمانداری فیروزه در راهکارهای اجرایی و برنامه ریزی به منظور ارایه مشاوره و آموزش، هدایت و حمایت لازم از استعدادهای این شهرستان و مشارکت و همکاری مرکز رشد فناوری نیشابور را از اصلی ترین اهداف ایجاد دفتر ارتباطات و هماهنگی با پارک علم و فناوری خراسان برشمرد.

دکتر حکیم پور، فرماندار شهرستان فیروزه با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور ایجاد توسعه کسب و کارهای بر پایه نوآوری و فناوری در این شهرستان، از اجرایی کردن مرکز نخبگان و جوانان شهرستان فیروزه در فضایی با زیربنای بیش از هزار متر مربع خبر داد که با مشارکت خیرین و معین اقتصادی چیکا در دست اقدام می باشد و این مرکز محلی مناسب در راستای برنامه ریزی برای بهره مندی از ظرفیت اساتید دانشگاه و متخصصین  حوزه های مختلف نوآوری و کسب و کار جهت هدایت وحمایت از کسب وکارهای جدید خواهد بود تا بتواند تحول بزرگی در شهرستان فیروزه ایجاد کند.

در ادامه، علیرضا شیرازی مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور با اشاره به برگزاری دوره های عمومی و تخصصی کسب و کار، با هدف بستر سازی و آشنایی بیشتر اقشار تحصیل کرده در شهرستان فیروزه، گفت: فضای کسب و کاری جدید در این شهرستان، به همت اعضای ستاد و مشاورین و منتورهای مرکز رشد نیشابور در فیروزه ایجاد شده است.

شیرازی در ادامه به بیان رئوس اصلی تفاهم نامه فی مابین پارک علم و فناوری خراسان و فرمانداری فیروزه پرداخت.

همچنین خاطر نشان می نماید، در این جلسه جمعی از کارآفرینان، خیرین و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان فیروزه به بیان پیشنهادات خود در حوزه کارآفرینی و نحوه همکاری با دفتر ارتباطات و هماهنگی با پارک علم و فناوری خراسان پرداختند.

شایان ذکر است در حاشیه این جلسه، مراسم کلنگ زنی ساخت مرکز نخبگان و جوانان فیروزه نیز با حضور دکتر قنبری، دکتر حکیم پور و سایر اعضا صورت گرفت.