Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز؛
ماشین‌آلات برش سی ان سی لیزر فایبر را در کشور، بومی سازی کردیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت سامانه‌های دقیق نوین افرازگفت: این شرکت اولین دارنده عنوان دانش بنیان درزمینه ماشین آلات برش و دارنده سیستم مدیریت تضمین کیفیت است. جدیدترین محصول شرکت، که به نوعی برای اولین بار در ایران بومی سازی شده است، با نام «ماشین‌آلات برش سی ان سی لیزر فایبر» می باشد که با ابعاد و اندازه‌های سفارشی و طبق نیاز مشتری در حال خدمت‌رسانی است.

رسول خارکش، مدیرعامل شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز در گفت ‌وبا خبرنگار پارک علم ‌و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت ما مستقر در امور موسسات پارک علم و فناوری است. ما از سال ۱۳۹۲ با ایده محوری سیستم‌های کنترل حرکتی برای توسعه و رشد این سیستم‌ها و افزایش کاربرد روش‌های جدید در ماشین آلات پیشرفته در پارک مشغول به کار شده‌ایم.

وی افزود:  در حال حاضر توانسته‌ایم 6 ثبت اختراع و۲ گواهی علمی ثبت اختراع را کسب نماییم. همچنین چند طرح در بخش تحقیق، توسعه، برنامه توسعه منابع و امکانات جهت افزایش سطح تولید در دست اقدام داریم.

مدیرعامل شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز بیان کرد: شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز در سال ۱۳۹۶ موفق به کسب عنوان دانش‌بنیان برتر استانی شد. این شرکت اولین وتنها دارنده عنوان دانش‌بنیان درزمینه ماشین آلات برش و دارنده سیستم مدیریت تضمین کیفیت است.

خارکش عنوان کرد: یکی از کاربردهای عمده سیستم‌های کنترل حرکتی، در زمینه ماشین‌آلات CNC است. شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز توانسته برند تجاری، با این نام ثبت کند. این شرکت در قالب این برند، محصولات مختلفی را طراحی کرده و بسازد. از جمله: ماشین‌آلات تخصصی برش پلاسما، هواگاز لوله پروفیل، ماشین آلات‌ برشی که توانایی انجام چندکار و فرآیند روی یک دستگاه دارند.

خارکش درخصوص اهداف شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز گفت: هدف ما استفاده از سیستم‌های کنترل حرکتی در صنایع نظامی است، که در حال انجام و توسعه این بخش نیز هستیم. همچنین به کارگیری تکنولوژی‌های جدید و بومی‎‌سازی این فناوری، توسعه هرچه بیشتر ماشین‌آلات جهت افزایش بهره‌وری کارخانجات کشور اعم از کارخانجات تولیدی، نظامی، کاهش وابستگی صنایع کشور و نیز ارائه خدمات پس از فروش، جزء اهداف این شرکت است.

مدیر عامل شرکت سامانه‌های دقیق نوین افراز تاکید کرد: اکنون در پارک علم و فناوری خراسان مستقر هستیم و از امکانات آموزشی و مشاوره‌ای پارک استفاده می‌کنیم. همچنین پس از پذیرش در امور موسسات، با تخصیص زمین و امکانات اولیه، اقدام به احداث سالن اداری کرده‌ایم. در حال حاضر برای توسعه سازمانی از حمایت‌ها و کمک‌های پارک بهره می‌بریم. از جمله این حمایت‌ها، اخذ ضمانت نامه‌های مربوط به قراردادهای جاری پارک در قالب قرارداد سه جانبه با صندوق فرآیند صدور ضمانت نامه بود که در بسیاری از مسائل کمک شایانی به ما کرده است.