Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

کتاب "بوستان دانش، گردشی جذاب در دنیای دانش و انرژی" چاپ شد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


کتاب "بوستان دانش، گردشی جذاب در دنیای دانش و انرژی" با هدف معرفی بخش ها و قسمت های عمده پارک موضوعی دانش و مباحث مرتبط با انرژی توسط شرکت فناور پارک تنظیم و به چاپ رسید. شهرداری منطقه ۱۰ مشهد با همکاری پارک علم و فناوری خراسان، اولین پارک موضوعی دانش با ۴۵ المان علمی در حوزه فیزیک، ریاضی و شیمی را طراحی و به اجرا درآورده است که با توزیع این کتاب در آموزش و پرورش، دانش آموزان را به شناخت بیشتر مباحث علمی هر المان دعوت می نماید.

کتاب "بوستان دانش؛ گردش جذاب در دنیای دانش و انرژی" ضمن بررسی مباحث نظری و علمی در ارتباط با موضوعات آموزشی - فرهنگی، راهنمای مجموعه ای از المان هایی است که به کمک تیم های علمی، فنی و اجرایی از شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان و مشاوران و مدیران مجرب شهرداری منطقه 10 شهر مشهد گردآوری شده است. همچنین سعی شده که ضمن معرفی هر یک از المان ها، راهنمای مختصری از ساخت و نحوه عملکرد آنها ارائه گردد. امروزه در دنیا، کلاس درس محدود به مدرسه و دانشگاه نمی شود، بلکه از هر بستری جهت توسعه دانش استفاده می شود.

یاسر آسمان دره، مدیر گروه "ره آورد مدیریت"، تنظیم و چاپ ایک کتاب را با نظارت و تسهیل گری پارک علم و فناوری خراسان به انجام رسانیده است.

شایان ذکر است بوستان دانش 3.8 هکتار وسعت دارد که در این پارک ۴۵ نماد علمی و آموزشی توسط ۴۰ مجموعه دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.

گفتنی است در راه اندازی این پارک، اعتقاد بر این است که دانش‌آموزان می توانند خارج از محیط مدارس به  محیط‌های سرسبز بیایند، حتی با خانواده‌ های خود  و توسط مربیان و آنچه در مدارس آموزش می‌بینند را به صورت عملی هم تجربه کنند.

 همچنین 18 مورد از  مشاهیر، شهدای هسته‌ای و دانشمندان با زندگینامه آنها در پارک دانش مورد توجه قرار گرفته اند. المان های این پارک به وضعیت گذشته، حال و آینده نگاه دارد. تامین برق پارک دانش نیر توسط فتوسنتل‌های انرژی  خورشیدی انجام می‌شود و تامین برق از نیروگاه و شبکه سراسری در نظر گرفته نشده است.

پارک موضوعی دانش در حاشیه بزرگراه امام علی(ع) بعد از بلوار شریعتی نرسیده به میدان نمایشگاه در مشهد واقع شده است.