Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت تابان اندیش برجیس، عضو مرکز رشد فناوری جامع پارک علم و فناوری خراسان گفت: مقدار نانو ذرات مواد ضدعفونی کننده ما به‌گونه‌ای است که بر روی سطوح، ۴ ساعت ماندگاری دارد.

سیامک سلیمی سلطان میدان، در گفت‎‌وگو با خبرنگار پارک ‌و علم فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت تابان‌اندیش برجیس از سال 1396 با هدف تولید انواع نانو موادها و کاربردی کردن آن‌ها در صنایع مختلف تاسیس شد. امروزه تولید نانو در مواد مختلف با کاربردهای متفاوت را در حال اجرا و پشتیبانی داریم و توانسته‌ایم علم نانو را در صنایع سرامیک، نساجی و پلیمر استفاده کنیم.

وی افزود: محصول ما بر پایه الکل شکل گرفته است اما با این تفاوت که نانو ذرات که خواص آنتی باکتریال دارند، می تواند برای از بین بردن ویروس و باکتری، اثربخشی بیشتری داشته باشد. همچنین این امر باعث شده که بر روی سطوح و دست نیز تاثیر قوی بگذارد و این، ویژگی منحصر به فرد محصول ماست.

مدیرعامل شرکت تابان اندیش برجیس ادامه داد: الکل بعد از پاشیده شدن بر روی سطوح و دست، به سرعت تبخیر می‌شود، اما اثر نانو این‌گونه نیست و مدت زمان بیشتری بر روی سطوح و دست باقی می‌ماند.

 سلیمی بیان کرد: در ابتدای تولید محصول، تست‌ها به صورت میدانی انجام شد و توسط آزمایشگاه‌های فنی مورد تائید ستاد نانو و وزرات بهداشت مورد آزمایش قرار گرفت. این آزمایش‌ها در دوره‌های زمانی متفاوت که شامل دوره‌های 60 و 180 ثانیه‌ای و همچنین دوره‌های زمانی 5، 10، 15 و20 دقیقه ای بود،  انجام شد. سپس کارکرد آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت و به این نتیجه دست یافتیم که اگر مقدار نانو ذرات در مواد بیشتر باشد، باعث می‌شود ساعت ماندگاری آن افزایش یابد. ماندگاری این مواد ضدعفونی کننده بر روی سطوح 4 ساعت است، اما برای استفاده بر روی دست، مطابق با استاندارهای تعریف شده وزرات بهداشت عمل کرده ایم. با توجه به شیوع ویروس کرونا، بالغ بر چند هزار عدد از این محصول را وارد بازار کرده‌ایم.

وی درخصوص تولید سایر محصولات شرکت تابان اندیش برجیس که برپایه فناوری نانو است، گفت: مواد نانو را می‌توانیم در حوزه نساجی نیز استفاده کنیم. یعنی؛ این مواد را به پارچه‌ها، لباس‎‌‌ها و ماسک‌های قابل شست‌وشو و همچنین به سطح موکت، فرش، کاشی و سرامیک می توان اضافه کرد.

سلیمی ادامه داد: همچنین این مواد به پلاستیک‌ها، پلیمرها، لوازم خانگی، نخ‌های پلاستیکی و حتی ماسک‌های طبی یکبار مصرف اضافه شده و اثر آن بر روی این محصولات، می‌تواند به صورت مدام العمر باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت شرکت تابان اندیش برجیس مراجعه نمایید:

www.tabnano.com