Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

سه طرح فناورانه در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری خراسان پذیرش شدند

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


درخواست سه شرکت برای ورود به دوره رشد مقدماتی و رشد به صورت مجازی و با حضور تمامی اعضای شورای فناوری مرکز رشد جامع مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد فناوری جامع؛ در جلسه شورای فناوری مرکز رشد جامع که به بررسی و ارزیابی شرکت ها برای ورود به پارک یا تبدیل وضعیت واحد فناور برای انتقال از دوره رشد مقدماتی به دوره رشد می پردازد، سه طرح توانستند موافقت این شورا را کسب کنند.

در ابتدای جلسه، شرکت فناوری های هوشمند توانبخشی فن آسا با ایده محوری طراحی و ساخت قاشق یار ابتدا به ارایه کوتاهی از ایده محوری خود پرداخت و سپس به سوالات اعضای کمیته تخصصی مرکز پاسخ داد. خانم حسینی مدیر عامل این شرکت، با بیان هدف شرکت برای کمک به انجام بهتر فعالیت های روزمره بیماران، از موفقیت خود در تولید محصولی با نام قاشق یار برای اولین بار در کشور صحبت کرد و اظهار داشت: این محصول به افرادی که دچار لرزش دست هستند (مانند بیماران دارای پارکینسون و ET) که در غذا خوردن دچار مشکل می شوند، کمک می کند.

در بخش دوم جلسه، شرکت فرداد آزمای طوس به بیان و دفاع از طرح خود با عنوان سیستم کنترل و مانیتورنگ باطری های اسیدی پرداخت. مهندس کتابدار، عضو هیات مدیره شرکت، بیان کرد: یکی از موارد مهم در مانیتورینگ در یک مجموعه باطری، موقعیت قرار گیری آن ها می باشد که باید روی نرم افزار نمایش داده شود و پیرو آن از نظر فنی و سهولت خدمات تعمیر و نگهداری، مباحثی نظیر کد انحصاری مربوط به هر باطری را نیز شامل می شود.

سپس شرکت نیاکان رونق پارس به عنوان سومین شرکت در این جلسه، توضیحی از ایده محوری خود با نام رترکتورهای جراحی و ابزار مصرفی اندوسرجری داد و اعضای شورا را از برنامه های آتی شرکت برای تجاری سازی بیشتر این محصولات مطلع ساخت. این شرکت توانسته با ارایه دستاوردهای خود از قبیل تولید و اخذ پروانه ساخت محصول سرقلم مونوپلار ال هوک یکبار مصرف برای اولین بار در کشور و اخذ مجوز ساخت دستگاه رترکتور قلبی (مدل One For All) از اداره کل تجهیزات پزشکی، دوره رشد مقدماتی خود با موفقیت سپری کند.

در انتهای هر ارایه، اعضای شورا با همفکری یکدیگر در مورد درخواست شرکت ها تصمیم گیری کردند و در نتیجه با درخواست هر سه شرکت موافقت شد. طبق مصوبه، دو شرکت فناوری های هوشمند توانبخشی فن آسا و فرداد آزمای طوس مجوز ورود به دوره رشد مقدماتی و شرکت نیاکان رونق پارس مجوز ورود به دوره رشد این مرکز را دریافت کردند.