Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت همراه افزار دایا:
مدیریت آسان مدرسه با اپلیکیشن دایاموز امکان پذیر است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت همراه افزار دایا، عضو مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان گفت: با دایاموز مدرسه خود را به راحت‌ترین شکل مدیریت کنید و ارتباط موثر و هدفمندی با والدین برقرار کنید.

نوید طبسی، مدیرعامل شرکت همراه افزار دایا در گفت‌وگو با خبرنگار پارک‌ علم‎‌ و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت همراه افزا دایا دارای محصول با مجوز دانش‌بنیان و ارائه دهنده اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری در قالب اندروید، ios و وب سایت است. پلتفرم و شبکه اجتماعی به نام دایاموز، درواقع پل ارتباطی بین مدرسه و خانواده است. با دایاموز مدرسه خود را به راحت‌ترین شکل مدیریت کنید و ارتباط موثر و هدفمندی با والدین برقرار کنید.

وی افزود: نزدیک به چهار سال است که بر روی این پلتفرم کار کرده‌ایم. هدف ما این بوده که کلیه ارتباطات تحصیلی بین مدرسه و خانواده را تسهیل و مدیریت کنیم. این پلتفرم شامل پیام‌رسان، محتوای‌آموزشی، آزمون، ثبت نمرات، حضور و غیاب، اخبار، تشویق و تذکر و هرگونه اطلاعاتی که در مدرسه بین والدین و دانش‌آموزان رد و بدل می‌شود، می باشد. متاسفانه هنوز پلتفرم دیاموز را آموزش ‌و پرورش نپذیرفته است و به پلتفرم‌های خود که به تازگی و با توجه به شرایط پیش آمده و تعطیلی مدارس راه‌اندازی کرده، اکتفا کرده است.

مدیرعامل شرکت همراه افزار دایا ادامه داد: خوشبختانه پلتفرم دیاموز از طرف مدارس و والدین مورد استقبال زیادی قرار گرفته و بیش از 50 هزار دانش‌آموز و هفت هزار معلم در حال استفاده از این پلتفرم هستند و در مدت تعطیلی مدارس، استفاده از این پلتفرم افزایش داشته است.

طبسی عنوان کرد: در این پلتفرم، برای دانش‌آموزان درخصوص هر درس، ویدیوای درست می‌شود و دانش‌آموزان ویدیوها را می‌بینند و براساس آن، تمرینات هر درس را حل می‌کنند و سپس با معلم خود صحبت می‌کنند تا مشکلات درسی خود را رفع کنند.

وی با بیان اینکه که پارک علم ‌و فناوری خراسان حمایت‌ زیادی از این شرکت کرده است، تاکید کرد: از ابتدای ورودمان به پارک، مورد حمایت آن‌ها بوده ایم. از خدمات مشاوره‌ای گرفته تا شبکه‌سازی افراد برای آشنایی محصول ما با آن‌ها و همچنین ارائه اعتبار و مجوز که باعث شد مدارس اعتماد بیشتری به ما داشته باشند. همچنین با ادامه این حمایت‌ها قصد داریم محصول خود را به عنوان محصولی کشوری در اختیار تمام مدارس قرار دهیم و با تلاش بیشتر، دایاموز را به افرادی که تصمیم‌گیرنده هستند معرفی کنیم.

طبسی گفت: برای این پلتفرم سرمایه‌ای از بیرون نداشتیم و تنها سه سال پیش مبلغ بیست میلیون تومان از پارک وام گرفتیم و مابقی هزینه‌ها، شخصی بوده است.  بخشی زیادی از این پلتفرم، رایگان است و معلمان می توانند از طریق کافه بازار آن را دانلود و دانش‌آموزان خود را در آن عضو کنند. بخش دیگر این پلتفرم متعلق به مدارس است که برای استفاده از یک‌سری امکانات خاص، باید هزینه پرداخت کنند.