Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس و مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری خراسان انتخاب شدند؛
جزو برگزیدگان سرآمدان آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان و عضو هیأت علمی گروه ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، جزو اساتید تأثیرگذار در حوزه اجتماعی در مراسم ویژه برنامه هفته سرآمدی دانشگاه انتخاب شد. همچنین مهندس علی جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان نیز در مراسم مشابهی در دانشکده مهندسی، به عنوان مدرس برتر گروه کامپیوتر منتخب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد؛ مراسم ویژه برنامه هفته سرآمدی دانشگاه و بزرگداشت مقام والای معلم و استاد با حفظ پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله مناسب فردی با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، حجت الاسلام حسینی مطلق رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر رضا پیش قدم معاون آموزشی، دکتر علیرضا کوچکی استاد ممتاز و دکتر سید امیر امین یزدی استاد نمونه کشوری روز چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 در محل سالن شورای سازمان مرکزی بصورت وبینار و با همکاری معاونت آموزشی و دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه برگزار گردید.

ابتدا دکتر کافی ضمن تبریک روز معلم و استاد و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین در جلسه مجازی، از کلیه دست اندرکاران و تلاش گران عرصه مبارزه با ویروس کرونا در جهت رسیدن به کنترل و جلوگیری از رشد این بیماری سپاسگزاری کرد. همچنین از تولیت آستان مقدس رضوی به دلیل تعطیل کردن این مکان مقدس و جلوگیری از رشد فزاینده این ویروس تشکر کرد.

دکتر کافی حضور این مهمان ناخوانده (ویروس کرونا) در جهان و کشور عزیزمان ایران را باعث تغییر نحوه آموزش به دو دوره پیش و پسا کرونا تعبیر کرد و این موضوع را باعث پیشرفت دانشگاه در امر آموزش مجازی قلمداد کرد.

وی ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد پس از کرونا با مدیریت و تلاش، با ایجاد برنامه های ویژه مجازی ضمن جلوگیری از تعطیلی امر آموزش، دروازه جدیدی را به روی آموزش باز کردو نشان داد که استفاده از ظرفیت های بالای آموزش مجازی می تواند دریچه ای در جهت رسیدن به آموزش پیشرفته باشد.

رئیس دانشگاه ضمن قدردانی از معاونت آموزشی، گروه آموزش های الکترونیک، حوزه فاوا و کلیه حوزه هایی که نقش پررنگ تری را در تحقق آموزش مجازی داشتند و از اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد خواست تا با تعامل بیشتر در جهت مرتفع کردن خلل آموزشی گام بردارند.

وی ادامه داد با توجه به نام گذاری امسال به سال جهش تولید دانشگاهیان نقش خود را در این راستا با ارتباط تنگاتنگ با صنعت و تربیت دانشجویان متخصص ایفا نمایند و با ارائه راهکار مناسب به کمک مدیران و سیاست گذاران جامعه بشتابند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی مطلق و دکتر رضا پیش قدم هم سخنان خود را در زمینه اهمیت آموزش ارائه نمودند.

سپس از اعضای هیأت علمی برگزیده در حوزه های سرآمدی آموزش، بین المللی سازی دانشگاه و تاثیر گذاری اجتماعی تقدیر به عمل آمد.

دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان و عضو هیآت علمی گروه ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، به عنوان استاد منتخب در حوزه تأثیرگذاری اجتماعی تقدیر شد.

شایان ذکر است در مراسم مشابهی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد، مهندس علی جاهدی، مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان به عنوان مدرس برتر در گروه کامپیوتر دانشگاه انتخاب شد.