Khorasan Science and Technology Park (KSTP)


زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مؤسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی در تعاملی هم‌افزایانه با مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت، خدمت‌رسانی هدفمندانه‌تر به جامعه هدف را با اتکا به ظرفیت استارتاپ‌های حوزه گردشگری استان خراسان رضوی را در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت؛ در جلسه مشترکی، علیرضا جاوید عربشاهی، مدیر مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان و رضا ابراهیم‌نیا، مدیر مؤسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی و هیئت همراه در روز شنبه 99/03/10، تصمیمات خوبی در جهت حمایت از استارتاپ‌های گردشگری استان خراسان رضوی گرفته شد.
در ابتدای جلسه ابراهیم‌نیا ضمن تبیین ظرفیت‌های خوب مؤسسه توسعه گردشگری در خصوص حمایت از صنعت گردشگری، بر لزوم تعامل بین مؤسسه با پارک علم و فناوری و مراکز رشد فناوری در حوزه ایجاد و توسعه استارتاپ‌های گردشگری تأکید کرد.
در ادامه جاویدعربشاهی نیز با اشاره به وجود استارتاپ‌های موفق در این حوزه و همچنین ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوب در سطح استان مانند قنات قصبه گناباد که ثبت جهانی هم شده است، پیشنهاد‌های اجرایی در خصوص گسترش روابط و تعاملات و همچنین حمایت از استارتاپ‌ها با توجه به ظرفیت مؤسسه توسعه گردشگری ارائه نمود.
این مؤسسه که باهدف ایجاد زیرساخت‌ها و تأسیسات زیربنایی موردنیاز جهت توسعه گردشگری پایدار، طراحی و برنامه‌ریزی مناسب در مناطق مستعد گردشگری، معرفی پروژه‌های مناسب جهت سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی از طریق ایجاد تعامل بین سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران طرح‌ها، روان‌سازی و همچنین کمک به استفاده از اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی فعالیت می‌کند، می‌تواند نقش بسیار تأثیرگذاری در ایجاد و توسعه استارتاپ‌های حوزه گردشگری ایفا نماید.
شایان ذکر است پروژه‌های بزرگی مانند چالیدره، منطقه نمونه هفت‌حوض، جغتای، پیش‌کوه، بوستان سرخاندیز، زردشت ششتمد و دهکده سلامت طرقبه از جمله پروژه‌های ایجادشده این مؤسسه در سطح استان خراسان رضوی است.

 

کلمات کلیدی: #مؤسسه_توسعه_گردشگری | #گردشگری | #کسب‌وکارهای_حوزه_گردشگری | #استارتاپ‌های_حوزه_گردشگری