Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

رئیس هیئت مدیره شرکت پارس سایان الکترونیک توس:

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


رئیس هیئت مدیره شرکت پارس سایان الکترونیک توس عضو مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان گفت: دستگاه اندازه‌گیری پتانسیل خاموش لحظه‌ای در سیستم حفاظت کاتدیک، نمونه کاملا ایرانی است و با نمونه خارجی می‌تواند رقابت کند.

زری نصرتی، در گفت‌‌گو با خبرنگار پارک علم‌وفناوری خراسان اظهار کرد: شرکت پارس سایان الکترونیک توس در سال ۹۳ کار خود را آغاز کرد و سال ۹۸ در پارک علم‌و‌فناوری خراسان مستقر شد.

وی افزود: شرکت ما طراحی و ساخت دستگاه اندازه‌گیری پتانسیل خاموش لحظه‌ای در سیستم حفاظت کاتدی، تولید و ساخت سیستم مانیتورینگ و حفاظت کاتدیک در صنعت نفت و گاز را انجام می‌دهد.

رئیس هیئت مدیره شرکت پارس‌سایان ادامه داد: فعالیت شرکت ما در زمینه تولید سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک و مدار‌های الکترونیکی، تولید، انتقال، توزیع، اندازه‌گیری و ابزار دقیق است.

نصرتی خاطرنشان کرد: دستگاه اندازه‌گیری پتانسیل خاموش لحظه‌ای در سیستم حفاظت کاتدیک، نمونه ایرانی دیگری ندارد و با جرأت می‌توان گفت که با نمونه‌های خارجی قابل رقابت است، زیرا نرم‌افزاری به آن اضافه کرده‌ایم که در نمونه‌های خارجی موجود نیست.

وی عنوان کرد: نرم‌افزار نصب شده بر روی این دستگاه براساس GIS شرکت گاز ایران طراحی شده است. به دلیل تحریم های موجود، نتوانستیم محصول خود را صادر کنیم، اما این دستگاه را در اختیار شرکت‌های انتقال گاز گذاشته‌ایم.

نصرتی با اشاره به اینکه این دستگاه قابلیت‌های‌ زیادی دارد، افزود: مزایای دستگاه اندازه‌گیری پتانسیل خاموش لحظه‌ای در سیستم کاتدیک شامل اندازه‌گیری پتانسیل در حالت روشن خاموش لحظه‌ای و Ac، دارای فیلتر حذف نویز با قابلیت فعال و غیر فعال کردن آن، دارای امپدانس ورودی ۲ حالته ۱۰ مگا اهم و ۲۵۰ مگا اهم و سنکرون شدن با اینتراپتر شرکت Cath-Tech می باشد.

وی ادامه داد: این محصول دارای گواهینامه کالیبراسیون اندازه گیری DC با محدوه (۵+ الی ۵-) با دقت 0.006 ولت، اندازه‌گیری و ثبت هم زمان ولتاژ DC و AC، امکان فیلتر کردن شکل موج در حالت اسیلوسکوپ، جستجوی نقاط ثبت شده بر اساس موقعیت GPS و پیشنهاد نقاط مناسب، برداشت اطلاعات (نمونه برداری) در هر یک میلی‌ثانیه و قابلیت جستجوی نقاط ثبت شده براساس نام آن‌ها و ارائه گزارش، قابل استفاده در GIS و اندازه‌گیری پتانسیل در حالت روشن و خاموش لحظه‌ای به روش CIPS و... است.

همچنین وی در خصوص مشکلات شرکت پارس‌سایان الکترونیک توس گفت: مشکلات ما در این راه بسیار زیاد است، برای تولید این دستگاه بسیار اذیت شدیم و سلیقه­ای عمل کردن کارشناسان و کارفرمایان، امر تولید را سخت می کند. 

نصرتی تاکید کرد: امیدواریم در آینده بتوانیم محصول خود را گسترش دهیم، تا از این دستگاه برای تمامی خطوط نفت، گاز، پترو شیمی و پالایشگاه استفاده کنیم و به کشورهای مجاور نیز صادر کنیم.

شایان ذکر است نصرتی در پایان گفت: پارک علم‌ و فناوری خراسان تنها ارگانی است که ما را در رسیدن به اهدافمان حمایت می‌کند.