Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیر عامل شرکت پترو اکسیر اطلس:
می‌خواهیم خطرات زیست محیطی در صنایع نفت و گاز را کاهش دهیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت پترو اکسیر اطلس، عضو مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان گفت: قصد داریم با دستیابی به فناوری‌های نوین، خطرات زیست محیطی در صنایع نفت و گاز را کاهش داده و همچنین راندمان فرآیندهای موجود در این صنعت را افزایش دهیم.

موسی اسماعیلی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارک ‌علم‌ و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت پترو اکسیر اطلس یک شرکت سازنده تجهیزات فرآیندی در پالایشگاه‌ها و ارائه‌کننده خدمات فنی، مهندسی و تولیدکننده مواد شیمیایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است.

وی افزود: قصد داریم با دستیابی به فناوری‌های نوین، خطرات زیست محیطی در صنایع نفت و گاز را کاهش دهیم و همچنین راندمان فرآیندهای موجود در این صنعت را افزایش دهیم. هدف ما افزایش ارزش افزوده محصولات خام تولیدی و در عین حال کاهش آسیب‌های زیست محیطی در صنایع پالایشگاهی است.

مدیرعامل شرکت پترو اکسیر اطلس بیان کرد: این شرکت برای اولین بار در ایران توانسته است فرآیند شیرین‌سازی را ارائه دهد که گوگرد و مرکاپتان را از گاز طبیعی و گاز مایع بدون استفاده از کاستیک یا آمین و با استفاده از جاذب مایع حذف نماید. استفاده از جاذب مایع جهت حذف مرکاپتان و سولفید هیدروژن به ‌صورت همزمان یک روش کاملا جدید است. به دلیل عدم تولید پساب سمی و حذف بسیاری از تجهیزات مورد نیاز در پالایشگاه‌ها، هزینه‌‌های ساخت و عملیاتی شدن آن، کاهش هزینه زیادی در برخواهد داشت که شرکت پترواکسیر‌اطلس در حال توسعه این فرآیندهاست.

اسماعیلی عنوان کرد: محصولات ما در زمینه شیرین‌سازی، مواد شیمیایی مصرفی در صنعت نفت مانند مواد تعلیق‌شکن، مواد باکتری‌کش، بازدارنده خوردگی، رسوب­زدایی، آسفالتین و... است. این‌ مواد وارداتی هستند و ما قصد داریم این مواد را در داخل تولید و همچنین هزینه خرید را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: از دیگر محصولات تولیدی این شرکت دمولسیفایر است که برای جداسازی آب از نفت کاربرد دارد. ماده دمولسیفایر یک ماده بسیار پراهمیت و استراتژیک برای کشور است که به دلیل تحریم‌ها، تأمین آن از خارج از کشور با دشواری بسیار انجام می‌شود.