Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

شرکت های فناور و دانش بنیان، به کمک حوزه پرآسیب مصرف موادمخدر خواهند آمد

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


امروز دوشنبه دوم تیرماه سال جاری، رئیس پارک علم و فناوری خراسان میزبان محمد حسین صالحی، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان و کارشناسان این حوزه بود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از اداره پروژه ها و پیمان ها؛ صالحی ضمن تشریح وضعیت استان از این منظر گفت: متاسفانه مصرف مواد مخدر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن در استان، اجتماع و بسیاری از خانواده ها را درگیر مشکلات و معضلات جبران ناپذیری کرده است که ما برای برداشتن قدم های موثر و راهکارهای عملیاتی اثرگذار در این زمینه، نیازمند یاری جوانان خوش فکر استان در شرکت های فناور و دانش بنیان هستیم.

دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان ضمن معرفی برخی از فناوری های گوناگون شرکت های فناور و دانش بنیان، به این مهم اشاره کرد که با شناخت بیشتر کارشناسان پارک از موارد و معضلات این حوزه و معرفی آن ها به شرکت های فناور و دانش بنیان در قالب فراخوان های فناوری، می توان به راهکارهای علمی خوبی در جهت مبارزه با مواد مخدر دست یافت.

وی اظهار امیدواری کرد که با شناخت دقیق این حوزه و تدوین راهکارهای علمی و فناورانه برای حل مسائل موجود در مبارزه با شیوع بیشتر مصرف مواد مخدر در بین جوانان استان و کشور، می توان از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بهره گرفت.

صالحی گفت: مشکلات مردم باید به دست خود مردم حل شود. ازآنجا که امروزه رد پای فناوری علاوه بر صنعت، در بسیاری از حوزه ها دیده می شود، ما تقاضا داریم که شرکت های فناور و دانش بنیان هم به این حوزه ورود کرده و ما به کمک جوانان و فناوران و ایده های نوی آن ها بتوانیم قدم های موثری در حوزه مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن برداریم.

دکتر قنبری در پایان ضمن اشاره به موفقیت های ارزشمند شرکت ها در حل و فصل بسیاری از مسائل و نیاز های کشور و استان گفت: امید است که با ورود ایده های نو و خلاق توسط جوانان در شرکت های فناور و دانش بنیان استان، شاهد کاهش این آسیب اجتماعی مخرب و بهبودی روزافزون افراد در این حوزه باشیم.