Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

برخی فضاهای فرهنگی و خدماتی برای پارک های سطح یک مثل خراسان، قابل توجیه است

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


دکتر جمشید اسماعیلی، مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح شنبه هفتم تیرماه ۱۳۹۹ از شرکت های بهپویان امین منتظر، کاوش صنعت توس و مجتمع آزمایشگاهی پارک خراسان و همچنین طرح های عمرانی، بازدید و با مسوولان این پارک به گفت و گو نشست.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، در ابتدا مهدی مروی، معاون توسعه و مدیریت منابع پارک علم و فناوری خراسان ضمن خیرمقدم، به ارائه توضیحات جامعی درخصوص نمای کلی پارک، مراکز رشد و وسعت اراضی زمین ها پرداخت و اظهار کرد: جوانان شاغل در شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک، در حین کار، به اوقات فراغتی نیاز دارند که یکی از این نیازها، ورزش است که در پارک، فضایی برای این امر مهم وجود ندارد.

مروی گفت: یکی از نیازهای کنونی پارک، ایجاد مکانی برای ورزش است. وی درخصوص این طرح گفت: ایجاد بعضی فضاهای فرهنگی و خدماتی برای پارک های سطح یک مثل پارک خراسان قابل توجیه است.

دکتر جمشید اسماعیلی، مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با توجه به اثر ورزش بر روحیه افراد و تاثیر آن در انجام بهتر کارها و مسئولیت های افراد، گفت: راه اندازی مکان ورزشی را مطرح و مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

وی ضمن ابراز خرسندی از این بازدید، اظهار کرد: پارک خراسان همچون گنجینه ای است که اقدامات بزرگی انجام داده و باتوجه به مسائل و مشکلاتی که با آن ها مواجه شده و تصمیماتی که در این خصوص گرفته، منبع تجربیاتی است که باید از آن استفاده کرد.

دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به این که میانگین سنی افراد شاغل در شرکت های پارک 30 سال می باشد و اکثر آن ها جوان هستند، گفت: مزیت راه اندازی مکان ورزشی، بیشتر برای شرکت ها و پرسنل آن ها می باشد.

وی در ادامه گفت: وظیفه ماست تا به شرکت های نوپا کمک کرده و آن ها را در راستای اهدافشان حمایت کنیم.

قنبری درخصوص مطالبات پارک از دولت تاکید کرد: باید خروجی های شرکت های دانش بنیان، دیده شوند. در این امر، تنها وزارت علوم متولی این کار نیست و همه در قبال این شرکت ها، مسئولیم.

 

شایان ذکر است مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از شرکت های بهپویان امین منتظر، کاوش صنعت توس و مجتمع آزمایشگاهی پارک خراسان نیز بازدید کردند.