Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

مدیرعامل شرکت مطلق‌کاران‌شرق:
می‌توانیم در زمینه ابزار هیدرولیکی خودکفا باشیم

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


مدیرعامل شرکت مطلق‌کاران‌شرق عضو پارک علم و فناوری خراسان گفت: با حمایت بیشتر از تولیدات داخلی، به خصوص در زمینه تولید ابزار هیدرولیکی مصرفی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، می توانیم‌ به‌خودکفایی برسیم.

حسام سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارک علم‌ و فناوری خراسان اظهار کرد: شرکت مطلق‌کاران شرق در سال 94 با هدف طراحی و ساخت‌ تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تأسیس شد. با توجه به نیاز مبرم صنعت کشور به ابزار داخلی که هزینه کمتری برای آن‌ها خواهد داشت، برای اولین بار تصمیم به طراحی و ساخت محصول آچار هیدرولیکی در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کردیم.

وی افزود: نمونه‌های اولیه در همان سال طراحی و ساخته شد. مجوزهای لازم اخذ و محصول به عنوان طرح دانش بنیان پذیرفته شد و سپس داخلی‌سازی محصول را آغاز کردیم.

سلیمانی در خصوص معرفی محصولات شرکت مطلق‌کاران شرق گفت: ابزار هیدرولیک، ابزارهایی مخصوص بستن مهرهای فلنج‌های خطوط انتقال نفت و گاز هستند که درصنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و ... کاربرد دارند. از دیگر محصولات این شرکت می‌توان ترموول‌های صنعتی، ابزارهای دقیق اندازه‌گیری، لوبریکیتورهای صنعت گاز و پتروشیمی و ... را نام برد.

سلیمانی گفت: امیدواریم بتوانیم این محصول را جایگزین محصول خارجی مشابه کنیم، زیرا قیمت محصول خارجی بسیار بالاست، در صورتی که نمونه ساخته شده توسط شرکت مطلق کاران شرق، نصف قیمت خارجی آن است.

وی بیان کرد: پارک علم‌ و فناوری خراسان خصوصا مرکز رشد انرژی، در زمینه استقرار، بازاریابی و معرفی به مجوعه‌های مختلف نفت و گاز به ما کمک شایانی کردند.

سلیمانی ادامه داد: هدف ما در آینده توسعه محصولات و فروش بیشتر است تا در این زمینه بتوانیم ایران را به خودکفایی برسانیم و برای رسیدن به این اهداف، پارک به ما کمک شایانی کرده است. ما در زمینه فروش و اعتماد مشکلات بسیاری داریم که در این زمینه نیاز به حمایت بیشتری از جانب دولت هستیم تا شناخته‌تر شویم.