Khorasan Science and Technology Park (KSTP)

کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان تایید کرد؛
طراحی و تولید محصولات دانش بنیان کامپوزیتی جدید در شرکت نوین کامپوزیت صدرا

زمان: چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

مکان:

ثبت‌نام در این رویداد

خبر رویداد


کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان در ارزیابی مجدد شرکت نوین کامپوزیت صدرا، ضمن تایید مجدد، دانش بنیانی محصولات جدید این شرکت را تایید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان به نقل از مرکز رشد فناوری انرژی؛ شرکت نوین کامپوزیت صدرا، از شرکت های مرکز رشد فناوری انرژی پارک علم و فناوری خراسان، موفق شد ضمن تایید مجدد دانش بنیانی، محصولات جدید خود را در حوزه طراحی و ساخت قطعات خاص کامپوزیتی به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برساند.

این شرکت که به صورت تخصصی در حوزه طراحی دستگاه های ساخت و تولید قطعات کامپوزیتی خاص مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، مشغول به فعالیت بوده، توانسته است سهم مناسبی از بازار این حوزه را برای محصولات خود ایجاد نموده و پاسخگوی نیاز مشتریان این صنعت باشد.

تولید قطعات کامپوزیتی به علت عمر بالا و مقاومت مناسب در برابر خوردگی ضمن داشتن مشخصات مکانیکی مناسب از نیازهای اصلی صنعت نفت و پتروشیمی محسوب میگردند که در دهه های اخیر جایگزینی آن با لوله، قطعات و تجهیزات فولادی در دستور کار این صنعت بوده است ولی برقراری تحریم های ظالمانه متاسفانه مانع از این جایگزینی در بخش های مورد نیاز بوده است.

امروزه شرکت های دانش بنیان نظیر شرکت نوین کامپوزیت صدرا با درک نیاز کشور در این بخش توانسته اند با تولید انواع اتصالات، لوله ها، مخازن و قطعات خاص کامپوزیتی بخش از این نیاز را تامین و حتی در صادرات این محصولات پیش قدم باشند.